Marcin Kostrzyński, czyli popularny Marcin z Lasu gościł w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

Spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim, leśnikiem, dziennikarzem i filmowcem odbyło się w niedzielę, 19 września w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

 

Marcin Kostrzyński to leśnik, dziennikarz, filmowiec i obserwator przyrody. Przez wiele lat swojego życia był aktywnie polującym myśliwym, jednak po swoich doświadczeniach związanych z łowiectwem postanowił porzucić to zajęcie. Broń myśliwską zamienił na aparat fotograficzny i kamerę.

Gości zgromadzonych w niedzielne popołudnie w Muzeum Historycznym przeniósł w świat dzikiej przyrody, ekscytujących opowieści o zwierzętach i ogromnej pasji.

 

Marcin Kostrzyński pracę z kamerą jako operator zaczął od 1994 roku, od tego momentu był również prowadzącym programy o tematyce przyrodniczej, jest współautorem filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży takich jak: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Za filmy w cyklu Dzika Polska wraz z innymi twórcami otrzymał Nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie w 2008 roku oraz GRAND PRIX X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM.

Obecnie prowadzi kanał na YouTube pt. Marcin z lasu, na którym zamieszcza filmy przyrodnicze dla dzieci i dorosłych: Przyrodyjka, Za kamerą oraz Ekoblabla.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments