Manewry strażackie w Nadleśnictwie Przasnysz

Regularne ćwiczenia to dla strażaków doskonały sposób, by wszelkie procedury sprawdzać w praktyce. Ostatnie manewry odbyły się 28 września 2023 roku na terenie Nadleśnictwa Przasnysz.

 

Ćwiczenia organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mławie przy współudziale Nadleśnictwa Przasnysz odbyły się na terenie Leśnictwa Dzierzgowo. W manewrach łącznie udział wzięło ponad 86 strażaków i 24 pojazdy pożarnicze.

– Scenariusz ćwiczeń był wymagający, zakładał walkę z pożarem lasu na terenie Leśnictwa Dzierzgowo. Ogień powstały w wyniku podpalenia, a z uwagi na sprzyjające warunki rozprzestrzeniał się wyjątkowo szybko. Dodatkowym utrudnieniem była awaria pobliskiej sieci hydrantowej i ograniczona ilość sił i środków zadysponowana w pierwszej fazie działań – informuje st. kpt. Jacek Dryll – oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Mławie.

– Podczas manewrów, które w tym roku występowały pod kryptonimem „DZIERZGOWO 2023” zweryfikowano zasady alarmowania, dysponowania, koncentracji oraz funkcjonowania pod względem operacyjnym sił i środków. Ponadto doskonalono dowodzenie i kierowanie dużymi działaniami ratowniczymi, organizację łączności i współdziałania między pododdziałami oraz zasady organizacji sztabu na potrzeby działań ratowniczych. Dodatkowo funkcjonariusze PSP oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z siedmiu powiatów Północnego Mazowsza doskonalili się w dostarczaniu wody na duże odległości oraz rozpoznali teren ewentualnych działań gaśniczych. W manewrach uczestniczyły także siły i środki będące w dyspozycji Nadleśnictwa, w tym samolot gaśniczy, który dokonał zrzutów wody na miejsce objęte pożarem – relacjonuje.

Przejazd uformowanej kolumny pojazdów pożarniczych przez teren miasta zabezpieczyły patrole Policji. W organizacji ćwiczeń jak i w samych ćwiczeniach aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Przasnysz i Leśnictwa Dzierzgowo. Realizację poszczególnych założeń taktycznych oceniali przybyli na miejsce funkcjonariusze rozjemcy z Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
2 miesięcy temu

Żadnej cysterny ? Słabo