Mama Kamila i Mai zmarła nagle. Samotny tata dwójki dzieci prosi o wsparcie

Ruszyła zbiórka finansowa na rzecz rodziny Sękowskich z gminy Czernice Borowe. Dominik Sękowski przed weekendem majowym stracił żonę. Pozostał sam z dwójką dzieci i kredytami.

 

„Nazywam się Dominik Sękowski i chociaż całe swoje życie wychodziłem z założenia, że lepiej jest dać komuś wędkę, zamiast ryby to dziś los zmusił mnie do poproszenia o tak zwana rybę, czyli pomoc finansową dla mnie i moich dzieci” – tak rozpoczyna się apel mieszkańca Jastrzębca (gmina Czernice Borowe).

29 kwietnia 2022 roku zmarła Ewa Sękowska, żona pana Dominika.

– Nie chorowała na żadne przewlekłe choroby. Położyła się spać i już nie wstała. Ja zostałem samotnie wychowującym dwójkę małych dzieci ojcem – pisze pan Dominik.

– Mam dziewięcioletniego syna i siedmioletnią córkę, która wymaga szczególnej opieki, ponieważ cierpi na wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, nóżkę końsko – szpotawą. Nie korzysta samodzielnie z toalety, wymaga zmiany pampersów – opowiada.

 

Większością spraw związanych z opieką nad dziećmi zajmowała się pani Ewa.

– Teraz, gdy odeszła ze wszystkim muszę radzić sobie sam – informuje i dodaje, że do spłacenia ma kredyt, który zaciągnął wraz z małżonką, by wyremontować miejsce zamieszkania. Wdowiec prosi o pomoc w zebraniu kwoty 20 tys. złotych.

– Wychodzę do państwa z prośbą o wsparcie finansowe mnie i moich dzieci w tym trudnym dla nas czasie. Wszystko co robię, robię dla nich. Liczę, że z Waszą pomocą staniemy na nogi i dalej będziemy w stanie radzić sobie z codziennością sami – dodaje.

 

 

 

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
1 miesiąc temu

Wyrazy współczucia dla dzielnego taty ,a gdzie jest wójt który powinien pomóc oraz opieka

W imię czego?
W imię czego?
1 miesiąc temu

Wójt i opieka zajęte są pomocą towarzystwa ze wschodu. Dla potrzebujących obywateli pieniędzy nie ma, a dla towarzystwa z UA, które wozi się furami za grube sumy pieniądze są.

imie
imie
1 miesiąc temu

Jest doskonała okazja dla naszych Umiłowanych Włodarzy żeby zrobić w koncu coś pożytecznego i pomóc tej rodzinie.

Np. możecie Państwo sprzedać (o ile znajdzie sie nabywca) cos co nazywacie inkubatorem, a jest budynkiem za miliony zbudowanym w srodku niczego, który niczemu pozytecznemu nie służy. Sprzedajcie i uzyskane pieniądze przekażcie temu Panu.

Kto jest za?

P.S. wpłata zrobiona.

Amator
Amator
1 miesiąc temu
Reply to  imie

Żeby sprzedać trzeba najpierw spłacić kredyt. 5 lat temu może by się sprzedał na salę weselną teraz to już nie będzie wesel i sale będą się zwijać. Archiwum zrobić dogodna lokalizacja.
Kondolencje dla Pana.

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Myślę, że niezależnie od bieżącej, doraźnej pomocy, której rodzina bezsprzecznie wymaga odpowiednie podmioty winne są zapewnić stałe wsparcie instytucjonalne w opiece, nauce, być może również w kwestii dostępu do służby zdrowia (nie mam rzecz jasna wiedzy, czy rodzina już nie jest nią objęta). Wydarzyła się tragedia, jest problem ze zdrowiem dziewczynki a ojciec musi przecież zapewniać byt dzieciom. Samemu będzie na pewno to trudne do ogarnięcia, trzeba tam dotrzeć aby zapobiec w przyszłości innym problemom, które mogą zapukać do tego domu.

Jolanta
Jolanta
1 miesiąc temu

Opieka pomoże samotnemu ojcu odebrać dzieci bo tylko to potrafią.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Wiem co czujesz, wspolczuje
Dbaj o dzieci
Poradzisz, wiem

trackback

[…] Żołnierze zachęcają do pomocy rodzinie Sękowskich. Więcej o sytuacji rodziny pisaliśmy tutaj: Mama Kamila i Mai zmarła nagle. Samotny tata dwójki dzieci prosi o wsparcie […]