Malowanie muralu w Chorzelach oficjalnie zakończone [VIDEO]

Zwieńczeniem prac na budynku internatu Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach jest filmik prezentujący powstawanie muralu.

 

– Można powiedzieć, że film powstał „własnymi rękami”. Projekt pisaliśmy jeszcze w czasach „lockdownu” i wówczas trudno było przewidzieć co się będzie działo wiosną czy jesienią. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby nakręcić film z postępu prac, który można będzie obejrzeć online. Mamy zaprzyjaźnionego montażystę, który zrealizował projekt i dziś mamy fajną pamiątkę – mówi Michał Wiśnicki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorzel.

Jak przyznaje, samo malowanie muralu udało się wykonać w kilka dni. – Wielkim plusem było to, że ten mural robiony był punktowo – nie trzeba było zamalowywać dużych płaszczyzn. Zamawialiśmy podnośnik, żeby malować motylka za motylkiem. I tak udało nam się dość fajnie z tymi pracami uwinąć. Efekt jest i myślę, że każdej osobie wjeżdżającej do Chorzel będzie milej na duszy. Szczególnie przez najbliższe jesienno-zimowe miesiące – komentuje nasz rozmówca.

 

Projekt muralu 3D w Chorzelach został dofinansowany kwotą 5000 zł ze środków z Województwa Mazowieckiego. Środki pozwoliły na pokrycie kosztów farb i części prac artystycznych. Brakującą kwotę TPCh dołożyło ze swojego budżetu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments