Małgorzata Urszula Laska odwiedziła Chorzele

Uczniowie ze szkół podstawowych w Chorzelach i w Duczyminie spotkali się ze pisarką i ilustratorką książek, urodzoną i wychowaną na Kurpiach, Małgorzatą Urszulą Laską.

 

W poniedziałek, 13 czerwca uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka z Duczymina i sześciolatkami z przedszkola w Chorzelach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Urszulą Laską, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych. Autorka obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, a urodziła się i wychowała na Kurpiach.

 

Pisarka w czasie spotkania przybliżała dzieciom tematykę swoich książek oraz opowiadała o swoim najnowszym dziele dla młodzieży pt. „Tylko wróć”.

– Pani Małgosia nawiązała spontaniczną i ciepłą relację z widownią, zadając zagadki i prezentując wykonane przez siebie ilustracje. Odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie spotkania uczennice kl. IV a recytowały wiersze autorstwa pani M. U. Laski, a wśród nich utwór pt. „Dwie rzeki”, który został nagrodzony w konkursie recytatorskim organizowanym przez Ośrodek Upowszechniana Kultury w Chorzelach – relacjonuje chorzelska „Dwójka”

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki. Wielu z nich zapragnęło właśnie na niej zdobyć podpis pisarki.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments