Małgorzata Statkiewicz spotkała się z uczniami przasnyskiej „Jedynki” – rozmawiali o codzienności osób niewidomych

W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z członkinią Rady Seniorów Miasta Przasnysz Małgorzatą Statkiewicz, będącą osobą niewidomą. Uczniowie klasy 5 oraz 6 dowiedzieli się, że niepełnosprawność nie musi oznaczać braku możliwości.

 

Wychowanie dzieci w duchu tolerancji i akceptacji innych jest jednym z najważniejszych jego celów. Dlatego tak ważne jest organizowanie różnego rodzaju aktywności, które pozwolą dzieciom poznać osoby o innych potrzebach i ograniczeniach. Takie spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, gdzie uczniowie mieli okazję spotkać się z osobą niewidomą.

Pani Małgorzata Statkiewicz, członkini Rady Seniorów opowiedziała dzieciom o swoim życiu i codzienności, o tym jak funkcjonuje w świecie bez zmysłu wzroku.

 

Dzieci miały okazję zadać pani Małgorzacie wiele pytań oraz poznać rozmaite gadżety, które sprawiają, że codzienne czynności stają się łatwiejsze.  Spotkanie było nie tylko cennym doświadczeniem dla uczniów, ale też pozwoliło na zrozumienie potrzeb osób niewidomych i uświadomienie, że różnorodność jest czymś naturalnym. Dzięki wydarzeniu dzieci dowiedziały się również, że niepełnosprawność nie musi oznaczać braku możliwości.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments