Małgorzata Makowska i Arkadiusz Knebel ukończyli triathlon w Wyszkowie

Przedstawiciele stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” wybrali się do Wyszkowa, gdzie wzięli udział w trzeciej edycji triathlonu „Nadbużański Trójkąt”.

 

Rywalizacja „po wyszkowsku” polegała na przejechaniu 15 km rowerem, przepłynięciu 5 km kajakiem i przebiegnięciu ostatnich 10 km trasy. W tym roku w zawodach zorganizowanych przez gminę Wyszków i MOSiR Wyszków udział wzięło 60 dwuosobowych drużyn, a wśród nich Małgorzata Makowska i jej brat Arkadiusz Knebel.

– Wystartowaliśmy o godzinie 13.04 na trasę rowerową. Droga była bardzo urozmaicona, asfaltu niewiele, częściej szuter, łąki, trochę lasu. Wystające kamienie i korzenie powodowały, że stale trzeba było być czujnym. Kibice na trasie stanęli na wysokości zadania i oklaskami zachęcali do wysiłku. Trójka dzieci nawet zrobiła transparenty z napisem „Dacie radę”.  Na mecie nogi były już jak z waty, mięśnie bolały z wysiłku,  a tu trzeba było szybko przesiadać się w kajak – relacjonuje stowarzyszenie „Jednorożec robi co może”.

 

Kajakiem jednorożcom udało się nadrobić rowerowe straty i wyprzedzili kilka drużyn.

– Te 5 km minęło bardzo szybko, mieliśmy tylko jedną stłuczkę kajakową, ale nie trzeba było wzywać pomocy.  Po prostu część ekip miała problemy z nawigacją, choć musimy przyznać że szybko ogarniali z czym, to się je – czytamy.

Ostatni etap triathlonu to 10-kilometrowy bieg, który prowadził drogą nad sama rzeką. Uczestnicy mieli szansę oglądać wspaniałe widoki.

Zdobycie całej trasy „jednorożcom” zajęło 2:42:01. Zajęli 46. pozycję w OPEN i 13. w swojej kategorii.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments