Małgorzata Czaplicka najlepszą absolwentką Branżowej Szkoły I Stopnia z nagrodą od starosty

W piątek, 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Przasnyszu. Nagrodzono najlepszą absolwentkę.

 

Podczas uroczystości starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski docenił pilność i wytrwałość w dążeniu do celu jednej z absolwentek. Małgorzata Czaplicka, najlepsza absolwentka Branżowej Szkoły I Stopnia, oprócz świadectwa z czerwonym paskiem otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. złotych.

Dyrektor placówki Andrzej Marek Radomski opowiedział zebranym o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas tego roku szkolnego i o dobrych wynikach w nauce swoich uczniów.

– Uczniowie placówki osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a ich liczba wzrasta, ponieważ szkoła nie tylko poszerza swoją ofertę i wzbogaca wyposażenie (szerokopasmowy internet i nowoczesne stanowiska komputerowe), ale cieszy się bardzo dobrą opinią. Przed trzema laty, kiedy dyrektor obejmował swoją funkcję do SOSW uczęszczało nieco ponad 50 uczniów. W ostatnim roku szkolnym było ich już 84 – relacjonuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Andrzej Radomski wspomniał o programach i projektach edukacyjnych, w których uczestniczyli uczniowie szkoły i wychowankowie punku przedszkolnego. Dodał, że placówka korzysta z szeregu metod terapeutycznych, takich jak biofeedback, trening umiejętności społecznych – TUS, integrację sensoryczną, komunikację wspomagającą i alternatywną AAC, alpakoterapię, terapię ręki, logopedię, program naturalnej stymulacji neurosensorycznej Tomatis, rehabilitację i surdopedagogikę, a w przyszłości oferta będzie bogatsza o hippoterapię.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu

Gratulacje

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu
Reply to  Korsarz

Super wspaniałe dzieciaki

Tutejszy
Tutejszy
1 miesiąc temu

5 na 7 zdjęć to starosta w roli głównej! Jak zwykle. Nie wiem jak się nazywa ta fobia, ale to choroba.
Nie napisze na e Przasnysz, bo tam cenzura!
Gratuluję zwycięzcom, wszystkiego dobrego😀😁

Monika
Monika
1 miesiąc temu
Reply to  Tutejszy

Eprzasnysz należy do Bieńkowskiego więc nie dziwne. Poza tym to ściek q nie media. Nie maja nawet jednego dziennikarza. Stąd masz tam cenzurę bo sam cesarz zatwierdza komentarze.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Monika

Najlepsze tam były artykuły po ostatnich wyborsch do Sejmu. „Bieńkowski nokautuje Szczepankowskiego” czy jakoś tak. Uśmiałem się jak norka. Bo nieważne, że musiałby dostać 2x tyle głosów, żeby wejść do Sejmu. Ważne, że miał więcej głosów od sąsiada. Tak się leczy kompleksy.

Rodzic
Rodzic
1 miesiąc temu

Jak dobrze, że tamta dyrekcja już odeszła, to co się tam działo ….szkoda słów, teraz szkoła dostała nowe życie, wielkie brawa dla nauczycieli za wyjątkową pracę dla tych dzieci