Maleńka Laura potrzebuje rehabilitacji. Pomóżmy sfinansować zabiegi

Laura dziś ma siedem miesięcy i od momentu narodzin walczy o życie. W związku z obniżonym napięciem mięśniowym potrzebuje rehabilitacji.

 

Laura jest najmłodsza z rodzeństwa. Ma starszego brata i dwie siostry. Sama liczy sobie siedem miesięcy. Niestety od momentu tuż po przyjściu na świat musiała stoczyć walkę o życie.

– Laura urodziła się w 37 tygodniu ciąży z obniżonym napięciem nerwowym, zaburzeniami adaptacyjnymi w oddychaniu oraz wrodzona niedokrwistością. W drugiej dobie została wykryta wada serduszka drożny otwór botalla (PDA) i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej (ASD2) oraz nadciśnienie płucne. Jej stan zaczął się pogarszać i została przewieziona na OION. Tam spędziła pięć kolejnych dób, a następne na patologii noworodka – opowiada mama Laury.

Obecnie dziewczynka jest pod opieką wielu specjalistów w tym kardiologa, chirurga, neurologa, audiologa i fizjoterapeuty. Wymaga rehabilitacji i częstych wizyt u lekarza. Dlatego rodzice postanowili zwrócić się o pomoc i o choćby najdrobniejsze wpłaty, które pomogą w leczeniu ich córeczki.

 

Na apel odpowiedziały już dzieci ze szkoły w Krzynowłodze Małej. Historia Laury bardzo poruszyła całe środowisko szkolne, czego dowodem jest hojny odzew. Dla dziewczynki zebrano ponad 3 tys. złotych.

– Ta akcja była bardzo bliska naszemu sercu, bo tym razem pomocy potrzebowało dziecko z lokalnej społeczności. Laura jest siostrą ucznia i uczennicy naszej szkoły, urodziła się z wadą serca, a w kolejnych miesiącach wykryto u niej obniżone napięcie mięśniowe. Nauczyciele zauważyli zbiórkę w serwisie internetowym „Pomagam.pl”. Grono pedagogiczne wspólnie z Samorządem Uczniowskim postanowili włączyć się w akcję – informuje społeczność szkolna.

– Zaprosiliśmy do szkoły małą Laurę z mamą i przekazaliśmy pieniądze. Mamy nadzieję, że pomogą one w odzyskaniu zdrowia i przyczynią się do uśmiechu na pięknej buźce dziewczynki – dodają.

My również przyłączamy się do apelu rodziców. Gdyby ktoś z naszych czytelników chciał pomóc może to zrobić za pomocą strony pomagam.pl.

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 dni temu

Ilu takim dzieciakom można byłoby pomoc za 2 miliardy złotych przekazane na tępą propagandę w TVP?

Kefas
Kefas
8 dni temu

Zgadzam się z tobą wyjątkowo! Do tego jakby dodać te pieniądze wyrzucone w błoto na promocję szczepień, tysiące spotów radiowych i telewizyjnych z aktorami którym też trzeba było porządnie zapłacić. Lekarstwo którego ludzie nie chcą jest promowane, a ludzie którzy potrzebują lekarstwa na inne schorzenia nie mogą się doprosić. Widzisz tu logikę?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 dni temu
odpowiada  Kefas

Obecnie ponad 90% zgonów w Polsce to osoby niezaszczepione… Słabo to trochę wygląda, prawda?

Kefas
Kefas
8 dni temu

Czyli, że jak się wszyscy zaszczepią, to będą żyć wiecznie?
PS słabo to wygląda, że takie wybiórcze te statystyki. W Polsce umiera dziennie ponad tysiąc osób, a media skupiają się na tych ok 30. A ile z tego tysiąca to osoby zaszczepione, wiesz? Chciałbym poznać takie dane

Wojtek
Wojtek
7 dni temu

A skąd jest tą Lalra?

Kovid
Kovid
7 dni temu
odpowiada  Wojtek

Tam gdzieś z okolic Krzywej