Mała Łucja Jeznach z gminy Jednorożec potrzebuje pomocy

Łucja od urodzenia ciężko choruje. Wady genetyczne spowodowały zaburzenie rozwoju, a także problemy z poruszaniem się. Mama dziewczynki samotnie wychowuje trójkę dzieci. Przerosły ją koszty leczenia córki, powstała zbiórka funduszy na rehabilitację dziewczynki.

 

Łucja Jeznach pochodzi z gminy Jednorożec. Dziewczynka urodziła się z bardzo poważnymi wadami genetycznymi.

– U córki została zdiagnozowana niepełnosprawność ruchowa, a także niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym. Łucja zmaga się również z obniżonym napięciem mięśniowym, znacznymi zaburzeniami integracji sensorycznej oraz zaburzeniami mowy. Niestety, to jeszcze nie koniec. Córka urodziła się z ubytkami kości w śródstopiu, które z biegiem lat doprowadziły do poważnych wad. To schorzenie znacznie zaburzyło jej sprawność i uniemożliwiło prawidłowy rozwój – informuje mama dziewczynki.

 

Łucja wymaga całodobowej opieki, a także bardzo kosztownej rehabilitacji.

– Rehabilitacja pomaga jej nie tylko walczyć o sprawność, ale także rozwijać umiejętności poznawcze, społeczne i komunikacyjne – dodaje.

Mama stara się, aby jej córka raz w roku brała udział w turnusie rehabilitacyjnym. Leczenie pochłania ogromne nakłady pieniężne, z którymi zmaga się samotna matka, wychowująca trójkę dzieci. To wszystko przekracza jej możliwości i dlatego na stronie internetowej siepomaga.pl została utworzona zbiórka, która ma wspomóc leczenie Łucji.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments