„Makrama dla początkujących” w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu

Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu zaprasza swoich czytelników do wzięcia udziału w warsztatach tworzenia ozdób ze sznurków. Zajęcia planowane są na marzec.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu, zaprasza osoby z ważną kartą biblioteczną do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach pod nazwą „Makrama dla początkujących”. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z techniką tworzenia ozdób za pomocą wiązania sznurków.

Zajęcia planowane są na środę, 2 marca, na godz.16.00. Osoby biorące w nich udział mają zabrać ze sobą słoiki, które będą bazą do powstawania sznurkowych ozdób.

 

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia drutów, igieł, czy szydełka. Do Europy trafiła za sprawą starożytnej Syrii i Babilonii. W epoce średniowiecza w ten sposób powstały ozdoby szat królewskich, a z czasem szyto pokrycia łóżek i foteli. Dziś znowu przypomniano sobie o tej technice, która idealnie wpisuje się w popularny styl boho. Opanowanie podstawowych węzłów stosowanych w makramie nie należy do najtrudniejszych, ale dzięki nim mogą powstać sznurkowe dzieła sztuki.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments