Makowianin Bartłomiej Lipiński powołany do reprezentacji Polski siatkarzy

Selekcjoner Nikola Grbić podał listę 25 zawodników, którzy znaleźli się w reprezentacji Polski siatkarzy powołanej na Ligę Narodów 2022. Wśród nich makowianin, Bartłomiej Lipiński.

 

W środę, 4 maja, ogłoszono reprezentację Polski na siatkarską Ligę Narodów 2022. W kadrze selekcjonera Nikoli Grbicia wśród 29 zawodników, znalazł się także siatkarz pochodzący z powiatu makowskiego – Bartłomiej Lipiński, obecnie zawodnik Trefla Gdańsk.

Turniej rozpocznie się 7 czerwca, a Polacy rozpoczną swoje zmagania w kanadyjskiej Ottawie. W terminie 21-26 czerwca rozegrany zostanie kolejny turniej w Sofii, a 5 lipca rozgrywki z udziałem Polaków przeniosą się do Gdańska. Decydujące spotkania w turnieju finałowym zostaną rozegrane w dniach 20-24 lipca tego roku. Miejscem finałów będzie Unipol Arena w Bolonii.

 

Bartłomieja Lipińskiego zobaczymy na pozycji przyjmującego.

Bartłomiej Lipiński urodził się i dorastał w Makowie Mazowieckim. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiał grając w dzieciństwie w piłkę nożną. Dopiero w gimnazjum rozpoczęła się jego przygoda z siatkówką. Pierwsze poważne siatkarskie kroki stawiał w sekcji KS Metro Warszawa. Następnie otrzymał powołanie do SMS-ie PZPS Spała. Swoje doświadczenie siatkarskie zbierał na parkietach w kraju jak i za granicą. Obecnie występuje na pozycji przyjmującego w Treflu Gdańsk.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments