Maków Mazowiecki będzie miał swoją „mała obwodnicę”

12 marca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim odbyło się podpisanie umowy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem dotyczącej ,,Budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 626 na terenie Miasta Maków Mazowiecki i Gminy Czerwonka tzw. Małej obwodnicy Makowa Mazowieckiego”.

 

W ramach współpracy Miasto zobowiązało się do przygotowania i sfinansowania kompletnej dokumentacji projektowej dla realizacji zadania, natomiast Województwo do zrealizowania przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Przebieg drogi planowany jest od ulicy Łąkowej na wprost przez rzekę Orzyc do drogi wojewódzkiej 626 (ulicy Mazowieckiej).

 

– Dodatkowo, aby określić zasady współpracy i wzajemnych zobowiązań dla realizacji zadania Miasto Maków Mazowiecki podjęło współpracę z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie – informuje urząd.

 


 

Źródło UM
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rec
Rec
3 lat temu

Z prawej strony kopertnik z WORDU

Cer
Cer
3 lat temu

Maków niech się zajmie pijaczkami w Rynku, których nawet atom nie jest w stanie ruszyć i właścicielami psów. Nie można przejść chodnikiem żeby nie wdepnąć w psie lub ludzkie odchody. Wybudowanie obwodnicy skutkować będzie zniszczeniem miejsc lęgowych zimorodków, czapli szarej, bociana białego i żurawi. Od dwóch lat pojawia się w tym rejonie czapla biała. Mam pytanie do pana Augustyniaka: skąd będą pieniądze na most na Orzycu i na pozyskanie gruntów od PKP i rolników. Działka PKP jest trochę wąska na drogę wojewódzką. Pytanie drugie: czy odpady, w tym odpady szpitalne, które są zasypane w wąwozie po kolei wąskotorowej będą usunięte… Czytaj więcej »

Jarek
Jarek
3 lat temu
Reply to  Cer

Ale ty gościu jesteś pierdolniętym

Cer
Cer
3 lat temu
Reply to  Jarek

A konkretnie to w którym z aspektów? Odchodów na chodnikach, ochrony przyrody, środków na inwestycję czy składowiska odpadów na przebiegu tzw. „obwodnicy”? Jeślo potrafisz to rozwiń swoją wypowiedź.