Makijaż permanentny brwi – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każda kobieta wie, jak duże znaczenie ma oprawa oczu. Wyraziste i pięknie zarysowane brwi potrafią odmienić rysy twarzy. Mało która z nas została jednak obdarzona perfekcyjnymi, gęstymi i równymi brwiami, które nie wymagałyby korekty czy podkreślenia makijażem. Zamiast żmudnego malowania kredką – postaw na nowoczesny makijaż permanentny, który zapewnia naturalny efekt. Opowiemy o nim szerzej w naszym artykule.

 

Makijaż permanentny brwi – na czym to polega?

Warto wyjaśnić, na czym właściwie polega makijaż permanentny brwi. Podczas zabiegu makijażu permanentnego brwi wprowadza się pod skórę barwnik – na głębokość od 0,3 do 0,8 mm. Linergistka nadaje brwiom pożądany kształt, niweluje występujące dysproporcje i asymetrię, wypełnia i podkreśla brwi. Zabieg jest nieco podobny do wykonywania tatuażu, a jego efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Po tym czasie można dokonać poprawek i dalej cieszyć się piękną oprawą oczu.

 

Metody makijażu permanentnego brwi

Obecnie mamy do wyboru kilka nowoczesnych metod, które pozwalają uzyskać wyrazisty, lecz naturalny efekt. Są to:

 • Metoda pudrowa – brwi zostają podkreślone wyrazistą pudrową mgiełką.
 • Metoda piórkowa (microblading) – cienkie pióro zakończone specjalnymi ostrzami tworzy na skórze drobne nacięcia, w które następnie wprowadzany jest barwnik. Efekt jest subtelny i bardzo naturalny.
 • Metoda cienia – dzięki tej metodzie można zyskać naturalne brwi, podkreślone pod włoskami barwnikiem.
 • Metoda ombre – podczas wykonania makijażu permanentnego brwi metodą ombre linergistka wprowadza mniej barwnika u nasady, a więcej na końcach brwi. Zyskuje w ten sposób trójwymiarowy efekt.
 • Metoda włoskowa – w tej metodzie makijaż permanentny tworzą cienkie kreseczki, imitujące naturalne włoski.

 

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi

Wykonywane obecnie makijaże permanentne są bardzo naturalne, więc każdy może sobie pozwolić na ten zabieg. Odpowiednio dobrana metoda podkreśli nawet subtelną urodę. O makijażu permanentnym mogą z powodzeniem pomyśleć wszystkie panie, które mają jasne i rzadkie brwi, o nieregularnym kształcie, z ubytkami (na przykład powstałymi wskutek nieumiejętnego wyskubywania) itp.

To również doskonały sposób na podkreślenie łuku brwiowego dla osób po chemioterapii, które zostały pozbawione brwi. Makijaż permanentny na łuku brwiowym to doskonała propozycja dla aktywnych osób. Dzięki temu można wyglądać nienagannie nawet podczas uprawiania sportu i bez konieczności wykonywania makijażu.

Wykwalifikowana linergistka opracuje pożądany kształt brwi, a także dopasuje najlepszą metodę – pasującą do urody klientki, ale także odpowiadającą jej oczekiwaniom.

 

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Przed makijażem permanentnym brwi należy pamiętać o kilku zasadach.

 • Przez co najmniej miesiąc nie należy opalać okolic brwi.
 • Co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać woskowania brwi ani epilacji laserowej.
 • Na miesiąc przed zabiegiem należy także odstawić preparaty na porost brwi.
 • W dniu zabiegu nie powinno się pić kawy oraz zażywać leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych, jak też substancji rozrzedzających krew.
 • Na 48 godzin przed zabiegiem nie wolno też spożywać alkoholu.
 • Okolice brwi powinny być odpowiednio nawilżone. Przed zabiegiem można zaś przeprowadzić delikatny peeling.

Dla pewności warto skonsultować się z linergistką, która udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek. Właściwe przygotowanie skóry i odpowiednia pielęgnacja również mają wpływ na trwałość makijażu permanentnego. Po zabiegu nie powinno się stosować zawierających retinol oraz kwasy owocowe (mogą wywabiać pigment ze skóry).

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments