Majowy Nordic Walking z Nadleśnictwem Przasnysz [FOTO]

Mimo ochłodzenia i prognozom nadejścia przelotnych opadów deszczu, na teren obiektu edukacyjnego „Przejmy” przybyło około 50 sympatyków marszu z kijkami. Majowy Nordic Walking z Nadleśnictwem Przasnysz odbył się 22 maja.

 

Po przywitaniu zebranych gości, odbyła się pogadanka przeprowadzona przez przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” – bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

– Tak przygotowani udaliśmy się z instruktorem na rozgrzewkę i naukę marszu z kijkami. Po rozgrzewce wyruszyliśmy wszyscy razem wspólnym odcinkiem trasy do punktu czerpania wody gdzie nastąpiła chwila przerwy oraz podział grupy. Grupa zaawansowana wyszła z instruktorem na dłuższą trasę 10 kilometrów, pozostałe osoby po chwili relaksu, zabawach z kijkami udała się na krótszą 5 kilometrową trasę – informuje edukator Nadleśnictwa Przasnysz Ewa Bartoszewska.

 

– Pogoda nas jednak nie oszczędziła i odrobinę przemoczeni, ale w doskonałych humorach wszyscy dodarliśmy na obiekt edukacyjny. Wysuszyliśmy się przy ognisku, zjedliśmy grochówkę i zasłużoną kiełbaskę – dodaje.

Po posiłku odbyły się konkursy, quiz edukacyjny i zabawy dla dzieci z nagrodami.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments