Majowy nordic walking w Przejmach za nami

W sobotę, 18 maja odbyła się kolejna odsłona imprezy plenerowej „Majowy nordic walking”. Wydarzenie zorganizowało Nadleśnictwo Przasnysz.

 

W wydarzeniu wzięły udział zarówno osoby, które już z kijkami chodzić próbowały, jak również ci, którzy tego nigdy wcześniej nie robili. Spotkanie było także dobrą okazją do nauki prawidłowej techniki nordic walkingu.

Podczas spotkania policjanci z przasnyskiej komendy omówili obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kładli szczególny nacisk na jego niechronionych uczestników.

– Przasnyscy policjanci skorzystali z zaproszenia leśników, aby przekazać uczestnikom informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie prelekcji policjantka ruchu drogowego sierż. Monika Majewska omówiła przepisy ruchu drogowego dotyczące zarówno kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi apelowali do słuchaczy o wyobraźnię i przestrzeganie obowiązujących przepisów – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

Potem przyszedł czas na krótką rozgrzewkę z instruktorem i wymarsz na trasę 2, 5 lub 10 kilometrową dla najbardziej wytrwałych. Na zakończenie, w bazie edukacyjnej w Przejmach na uczestników czekało ognisko, konkursy oraz loteria.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments