Majówkę zaczęli na „podwójnym gazie”

W ostatnich dniach, na terenie powiatu przasnyskiego, policja zatrzymała trzech pijanych kierowców. Rozpoczęli weekend majowy na „podwójnym gazie”. Wszyscy, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek o godz. 7.20 w Przasnyszu na ul. Makowskiej.

– Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Renault Scenic. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że kierujący, 30 – letni mieszkaniec Działdowa, jest w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 0,39 promila alkoholu – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

30 – latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

– Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł – dodaje rzeczniczka.

 

W niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 9.26 w Przasnyszu na ul. Leszno funkcjonariusze policji zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Przasnysza, który kierował samochodem osobowym marki Renault Megane. Mężczyzna miał 0,58 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia o godz. 21.12 w Przasnyszu na ul. Kolejowej w ręce policji wpadł kierowca samochodu osobowego marki Hyundai. Był nim 45 – letni mieszkaniec Przasnysza, który miał 1,53 promila alkoholu w organizmie.

– Mężczyzna za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed przasnyskim sądem – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
7 miesięcy temu

Renault Megane
Renault scenic
A Hyundai już niestety nie posiada modelu