Majówka 2023. Niektórzy jeszcze nie wyjechali, a już stracili pieniądze. Zarezerwowany apartament zniknął

W związku ze zbliżającą się majówką wiele osób zaplanowało wyjazd i wynajem miejsca noclegowego. Niestety rezerwując kwaterę można trafić na oszustów. Pewne małżeństwo straciło zaliczkę, a ślad po apartamencie zaginął.

 

W minioną środę (27.04) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą oszustwa podczas zawierania umowy na wynajem kwatery.

– Żona 49 – latka znalazła miesiąc temu, na internetowym portalu, atrakcyjne ogłoszenie dotyczące wynajmu apartamentu w górach. Wydało jej się wiarygodne, dlatego nawiązała kontakt telefoniczny z wynajmującym i ustaliła termin sześciodniowego pobytu w apartamencie – relacjonuje Magda Zarembska, oficer prasowy KPP Ciechanów.

 

– Para wpłaciła zaliczkę w kwocie 500 zł na podane konto bankowe i umówiła się z wynajmującym, że dalsze instrukcje otrzymają w dniu przyjazdu do Zakopanego. Na dwa dni przed wyjazdem małżeństwo próbowało nawiązać kontakt z wynajmującym, jednak telefon był już wyłączony, a ogłoszenia o wynajmie apartamentu zniknęło z portalu ogłoszeniowego. Wówczas ciechanowianie zorientowali się, że zostali oszukani – informuje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments