MAJOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

 Z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowano „Majowe spotkanie z książką”. Spotkanie z udziałem dzieci , wychowawców i rodziców odbyło się 12 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem.

Atrakcyjny program imprezy rozpoczął się inscenizacją baśni „Królewna Śnieżka” w wykonaniu przedszkolaków z Dobrzankowa. Następnie dzieci z Karwacza zaprezentowały kilka wierszy o książce. Ogłoszono także konkurs na najciekawsze hasło promujące bibliotekę. Kolejnym punktem programu była scenka na podstawie wierszowanej bajki „Paweł i Gaweł” zaprezentowana przez bibliotekarzy. Wiersze Brzechwy, Tuwima i Konopnickiej czytali seniorzy: Urszula Burska, Irena Budnicka i Kazimierz Wenda.
Nie zabrakło także konkursów i zagadek literackich dla dzieci, baśniowych krzyżówek jak również konkursu pn. „Bajkowe postacie”, w którym wzięli udział również rodzice. Nagrodami były książki i słodycze.
Spotkaniu towarzyszył, cieszący się dużym zainteresowaniem dzieci, kiermasz książeczek, przygotowany przez Hurtownię Książek EDYP z Ostrowi Mazowieckiej. Na zakończenie spotkania odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu wielkanocnego.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments