Magnesem otworzył sklepową gablotę i ukradł dyski

34–letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku po tym jak włamał się do gabloty w sklepie i ukradł dwa przenośne dyski.

 

– 3 listopada dyżurny policji został powiadomiony o kradzieży w włamaniem w jednym ze sklepów ze sprzętem rtv i agd na terenie Makowa Mazowieckiego, skąd sprawca zabrał dwa dyski przenośne. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów. Okazało się, że 34 – letni mężczyzna, mieszkaniec Warszawy, przy pomocy specjalnego magnesu otworzył gablotę, w której były dyski pamięci, wyjął dwa z pudełka i schował pod ubranie – informuje asp. Monika Winnik.

 

Jak się okazało na parkingu czekał na niego 41-latek, również mieszkaniec Warszawy.

– Policjanci w samochodzie znaleźli kilka magnesów do otwierania gablot sklepowych i jeden dysk przenośny, na który mężczyźni nie mieli dowodu zakupu – dodaje.

Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 41 – latek po wykonaniu czynności został zwolniony, natomiast 34 – letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy w Przasnyszu wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

34 – letniemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
activ
activ
1 rok temu

eOstrołęka „Samorząd powiatu ostrołęckiego zdecydował się partycypować w kosztach przygotowana dokumentacji i późniejszej realizacji budowy basenu sportowo-rekreacyjnego w Myszyńcu. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Ostrołęce przedstawiono radnym pod rozwagę projekt uchwały dotyczący dofinansowania na przygotowanie dokumentacji technicznej i projektowej budowy basenu w miejscowości Myszyniec. Inwestycja ta realizowana byłaby wspólnie przez samorząd gminy Myszyniec i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce…W zamyśle obu samorządów myszyniecki basen miałby kilka torów o długości 25 metrów każdy, nieckę rehabilitacyjną dla najmłodszych dzieci, część rekreacyjną z jacuzzi. Wydaje się to zasadne. Myszyniec jest oddalony o 40 kilometrów od Ostrołęki, 40 kilometrów od Szczytna. W związku z… Czytaj więcej »