Magdalena Tarczyńska z wizytą w świetlicy wiejskiej w Karwaczu

Ratowniczka medyczna Magdalena Tarczyńska odwiedziła mieszkańców gminy Przasnysz w świetlicy wiejskiej w Karwaczu. Przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ubiegłym tygodniu świetlicę wiejską w Karwaczu odwiedziła ratowniczka medyczna Magdalena Tarczyńska. W spotkaniu wzięły udział seniorki, młodzież oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich.

– Uczestniczki spotkania dowiedziały się jak pomóc osobie po udarze, zawale, czy też ratować rannych w wypadku komunikacyjnym. Omówiono tematykę związaną z odwodnieniem organizmu i co należy robić po ukąszeniu owadów błonkoskrzydłych – relacjonuje Gmina Przasnysz.

Magdalena Tarczyńska na fantomach pokazywała, w jaki sposób powinien wyglądać prawidłowo wykonany masaż serca, zarówno u dorosłego człowieka, jak i u małego dziecka. Ciekawostką była obsługa automatycznego defibrylatora AED.

 

– Informacji było bardzo dużo. Panie zadawały pytania i obserwowały czynności, jakie się wykonuje, aby pomóc rannej osobie. Dziękujemy serdecznie pani Magdalenie Tarczyńskiej za pomoc i wspaniałe warsztaty – dodaje Gmina Przasnysz.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments