Magdalena Komor-Grabowska i Wojciech Długokęcki odznaczeni medalami „Gloria Prasnensis Terrae”

Medale „Gloria Prasnensis Terrae” w uznaniu zasług dla rolników z rąk starosty Krzysztofa Bieńkowskiego otrzymali Magdalena Komor-Grabowska, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przasnyszu oraz Wojciech Długokęcki, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Przasnyszu.

 

Medal „Gloria Prasnensis Terrae” przyznawany jest przez władze powiatu dla osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności.

– Podczas tegorocznych dożynek w Zielonej nie mogło zabraknąć uhonorowania osób stojących na czele instytucji wspomagających rolnictwo w powiecie przasnyskim – informuje starostwo.

Wśród zadań Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przasnyszu jest​ udzielanie wszechstronnej pomocy rolnikom, mieszkańcom obszarów wiejskich oraz przedsiębiorcom związanym z przetwórstwem rolno-spożywczym w celu zwiększania dochodów gospodarstw rolnych oraz poprawy warunków życia na wsi. Zadania te są realizowane poprzez m.in. doradztwo, edukację prowadzoną podczas szkoleń, kursów, konferencji i seminariów oraz​ opracowywanie biznesplanów przedsięwzięć inwestycyjnych i wniosków o dopłaty z programów UE.

 

Inną kluczową dla rozwoju rolnictwa w powiecie przasnyskim instytucją jest Biuro Powiatowe ARiMR w Przasnyszu. Głównymi beneficjentami działań realizowanych przez ARiMR są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. ARiMR w ramach Wspólnej Polityki Rolnej jest podmiotem wdrażającym instrumenty pomocy finansowanej funduszy unijnych. ARiMR podejmuje również działania w ramach pomocy krajowej, gdzie wparcie finansowe pochodzi ze środków budżetu państwa – w szczególności są to dopłaty do kredytów preferencyjnych, inwestycyjnych i klęskowych.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Jeden PiSi daje medal drugiemu PiSiemu.
Fajnie.
Ale chyba się coś komuś pomyliło. Bo zasługi nagrodzonego to po prostu jego praca.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Pani Magdalena też PiSia. Cudownie. Zapewne swoje stanowiska piastują wyłącznie dzięki kwalifikacjom. Nikt przecież w to nie wątpi…

Ljb
Ljb
1 rok temu

Ha ha. Masakra. Wielcy pracusie. Wszyscy do zdjęć się tylko nadają.

jan kowalski
jan kowalski
1 rok temu

Ktoś wyliczy te ich zasługi?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  jan kowalski

Zasługa jest jedna. Przynależność do właściwej opcji politycznej. A później taki starosta idzie do radia i mówi że wierzy, że polityka może być uczciwa…