Łukasz Chrostowski zdradził z jakiego ugrupowania wystartuje w wyborach. „To jest bardzo duży projekt polityczny”. Są też plany dotyczące „odbicia” powiatu

Burmistrz Łukasz Chrostowski gościł na antenie Radia Rekord. W czasie rozmowy zdradził z jakiego ugrupowania wystartuje w wyborach samorządowych. Padły także deklaracje o planach dotyczących powiatu.

 

Łukasz Chrostowski jako pierwszy ogłosił decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych i ubieganie się o fotel burmistrza w następnej kadencji. Informację przekazał za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych.

– Wiele już udało się zmienić w naszym Mieście, lecz wciąż mam w sobie ten zapał do realizacji kolejnych zadań. Myślę, że uczciwym jest poddać swoją pracę pod opinię i decyzję tych wszystkich, dla których to robimy – naszych Mieszkańców. To Państwo w wyborach zdecydują, już za nieco ponad 3 miesiące – kto zostanie kolejnym Burmistrzem Przasnysza. Nie zawiodę – napisał.

Teraz w wywiadzie udzielonym Radiu Rekord, burmistrz dopytywany o ugrupowanie, z którego będzie startował stwierdził: „My zawsze niezależnie, nie będziemy już Mieszkańcami z Regionu, ale wciąż utrzymujemy niezależny komitet i od partii politycznych trzymamy się z daleka”.

Burmistrz odniósł się następnie do pytania o plany utworzenia Bloku Samorządowego z udziałem większości gmin w powiecie przasnyskim (na antenie padły słowa o gminie Krasne i gminie Czernice Borowe – red.)

„Zdradził pan jak nasz komitet będzie się nazywał” – stwierdził Łukasz Chrostowski i dodał. „To jest bardzo duży projekt polityczny w mojej ocenie. Nigdy nie było w powiecie porozumienia międzygminnego, tym razem udało się to osiągnąć, niemal wszystkie gminy przy pełnej współpracy. A czy uda się odbić powiat? Będziemy kandydować w tych wyborach i te opcje, które kandydują, oczywiście chcą brać odpowiedzialność za rządzenie, więc ambicje są duże. Mam nadzieję, że ilość wprowadzonych radnych pozwoli, jeśli nie rządzić samodzielnie, to współrządzić w powiecie”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edgar
Edgar
1 miesiąc temu

Tylko nie Ty….

Avi
Avi
1 miesiąc temu

Duży projekt polityczny – on mówi o tym kalendarzu czy jak?

Klaudia
Klaudia
1 miesiąc temu
Reply to  Avi

Blok będzie budował. Napisał.

Znowu wychodzi brak wiedzy
Znowu wychodzi brak wiedzy
1 miesiąc temu
Reply to  Avi

Taki projekt już był w przeszłości. Pan burmistrz jest za młody aby to pamiętać. Dlatego nie powinien mówić, że nigdy takiego nie było. Ugrupowanie zażywało się bodajże „Wspólnota Lokalna”

Klaudia
Klaudia
1 miesiąc temu

On sobie z miastem nie radzi, a powiatem chce rządzić? A druga sprawa: jacy oni są bezpartyjni i trzymający się z daleka od partii, skoro zakorzenieni i ściśle związani z jedna opcja polityczna? Tak przed wyborami kłamać wyborcom?

Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 miesiąc temu

Duże dziecko…Zdecydowanie za młody co przełożyło się na całokształt tej kadencji. Tym razem nie oddam głosu. Zawiodłem się.

Człowiek z Przasnysza
Człowiek z Przasnysza
1 miesiąc temu

Mam nadzieję że pojawi się godny kontrkandydat i w Przasnyszu skończy się era gier i zabaw, a zaczną się poważe zmiany, chociaż po tym co tu przez ostatnią kadencję się działo można tylkowspółczuć następcy.

Emilka
Emilka
1 miesiąc temu

Na trzy dni przed wyborami przetnie wstęgę w MDK-u i „głupi lud” to kupi. Zostanie burmistrz. Wprawdzie jego geniusz doprowadził że o żadnych poważnych inwestycjach w następnej kadencji nie może być mowy, lecz budżet miasta wygrzebie jeszcze 20 tysięcy co miesiąc na Jego wynagrodzenie.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Emilka

Obiecywał wiele, jak startował to krytykował podwyżki za śmieci, jak doszedł do właszy, to co zrobil? Podniósł. Obiecał, że bedzie mniej wydatków z budżetu Miasta, a więcej ze środków zewnętrznych. Tymczasem 16 baniek zaciągniętych obligacji na MDK. Masakra, mało ludzi sie tym interesuje i pewnie wygra bo „ciemny lód” kupuje fejsbuczki zdjęcia, lans a nie realne działania. Szkoda ludzi, szkoda Miasta, ale to my sobie robimy krzywdę.

Aaaaa
Aaaaa
1 miesiąc temu

W mieście nie ma dobrego kandydata n burmistrza takie to maisto

Aneta
Aneta
1 miesiąc temu

Do Powiatu wrócą doświadczeni ludzie, zapewne się dogadają, ale na to co zastaną w powiecie, szpitalu, potrzeba doświadczonych i dobrych, a mieszanka z młodością i gminami to dobry pomysł.

ola
ola
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

no jak widać już się dogadali…

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

To już wiem czemu w te koncerty w kościele zaangazowane były samorządy – gminy i miasto Przasnysz. Dofinansował to samorząd Mazowsza czyli PSL. Do wspołpracy nie zaprosili powiatu, bo nie ta opcja polityczna. A wiec taki niby apolityczny projekt się szykuje? Beda udawac niezaleznych, a jak wejdą do powiatu to sojusz z PSL. Na bank. Dla mnie teraz jest to już jasne.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Ostatni koncert w trójce też niby wojsko,miasto i gminy sponsorowały. Ciekaw jestem ile środków zostało wydanych z kasy gmin i miasta czy całe zero bo róże dzielnie we trzech rozdawali?

ola
ola
1 miesiąc temu

Przeciez w tej wypowiedzi nie ma zadnej logiki, najpierw bezpartyjni, pózniej będą odbijać powiat, a po co ta koalicja samorządowa i gdzie ich większosc nalezy? Jeszcze pamiętamy, przypomnijmy sobie kto promował pana na burmistrza i innych samorządowców. Ludzie przypomnijcie to sobie, zebyscie potem nie mowili o pomyłce. Po co jest tworzona ta koalicja nowa, hasła piekne, powinnismy to znac z bardzo niedalekiej przeszlosci.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  ola

Po to żeby zabrać trochę głosów i mandatów i stworzyć koalicję PSL – Blok Samorządowy. Zobaczcie jak jest teraz, radna powiatowa od Chrostka jest/byla w koalicji z PSL. W 2018 roku poparła zresztą Szczepankowskiego na starostę. Czyli głos na Chrostka to głos na PSL. Tak to trzeba rozumieć

Karolina
Karolina
1 miesiąc temu

Czyli ścisła współpraca z PSL to zwykły przypadek ? Już był kiedyś starosta z Chorzel i pamiętamy, gdzie pieniądze wędrowały. Miasto tonie w długach, ale udajemy że jest fajnie. Czekamy na nową nadzieję i zmianę w mieście.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Trochę dziwne. Żeby coś odbić trzeba najpierw to utracić. A Chrostowski nigdy w powiecie nie był. Chyba że dla Starosty z Chorzel to zrobi i obsadzi go na tronie?. I co za pycha sam będzie rządził pytanie z kim będzie współrządził bo wszyscy wójtowie z bloku to PSL po co ludziom oczy mydlić.

Ania
Ania
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Chłopak już bredzi, szkoda czasu na to coś.

Wioletka
Wioletka
1 miesiąc temu

Mam nadzieje ze duzy projekt nie dotknie zadnej z partii bandy hyzego roja
zwanej potocznie 'banda ryzego’
no chyba ze to przygotowania do zmiany nazwy na Praschnitz
czyli oistatecznego rozbioru kraju.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Wioletka

Lecz się kobieto.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Panie Marku Prawdziwy jakie to uczucie siedzieć po uszy w gnoju???

Mirmił
Mirmił
1 miesiąc temu
Reply to  Wioletka

Пшасныш widzę bardziej swojsko brzmi.

ola
ola
1 miesiąc temu
Reply to  Wioletka

A gdzie należy PSL?

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu

,,Wróżka machnęła różdżką i Pinokio stał się prawdziwym chłopcem. Od tej pory wiedział, że nie wolno od razu wszystkim ufać, że powinien słuchać Geppetta i nigdy nie kłamać. I tak Geppetto i jego Pinokio żyli razem szczęśliwie, zadowoleni z życia” . I to takie podsumowanie. A kto jest kim w Przasnyszu i okolicach?

Aj.
Aj.
1 miesiąc temu

O komunikacji miejskiej w Szczytnie …( i nie tylko)
Szczytno
Na terenie Szczytna działają też linie 1 i 2. Po wprowadzaniu darmowej komunikacji i uruchomieniu restauracji McDonald’s przy ulicy Pasymskiej zdarzają się przypadki, że autobus jest pełen i nie zabiera pasażerów. Ten problem też ma być rozwiązany.

ZANETA
ZANETA
1 miesiąc temu

widac same pozytywne opinie hahahahhhhah

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Najgorszy burmistrz jaki był. leń i nierób

Jondrek
Jondrek
1 miesiąc temu

On nie jest leniwy, on po prosu jest zagubiony i tępy jak obuch od siekiery.

Artur
Artur
1 miesiąc temu

Wydaje się że ten blok niezależny to PSL pod przykryciem. Niezależność wirtualna jak większość kadencji…

Członek PSLu
Członek PSLu
1 miesiąc temu
Reply to  Artur

100% prawda.

JAN
JAN
1 miesiąc temu

Wróżka machnęła różdżką i Pinokio stał się prawdziwym chłopcem. Od tej pory wiedział, że nie wolno od razu wszystkim ufać, że powinien słuchać Geppetta i nigdy nie kłamać. I tak Geppetto i jego Pinokio żyli razem szczęśliwie, zadowoleni z życia. Jakie to życiowe.

Twój znajomy
Twój znajomy
1 miesiąc temu

Chłopcze, daj sobie spokój, nie rób oidy.Dorośnij i może kiedyś, ale nie teraz.

MAYK
MAYK
1 miesiąc temu

towarzysze tuska z PSL boją się startować pod szyldem PSL (ZSL) i tworzą blok bezpartyjny hahaha

ola
ola
1 miesiąc temu

Tylko zwrocmy uwagę, że to nie tylko Pan Chrostowski gra, to jest podobno koalicja, zrobiła się bezpartyjna, samorządowo, powiatowa. Przeciez robiąc to pokazują, ze mają nas za idiotow, trochę zmiany i to kupią, a my ich znamy od wielu lat i wiemy gdzie mają swoje sympatie.

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

„To jest bardzo duży projekt polityczny w mojej ocenie….” Tak, wielki do nieba a durny jak trzeba (on też). Taki młody i już zepsuty, matko jedyna.

Kaziu
Kaziu
1 miesiąc temu

Burmistrz, który łączy a nie dzieli, burmistrz ludzi a nie partii!