Łukasz Chrostowski o remoncie MDK: „Marne politykierstwo siedmiu radnych”

Modernizacja gmachu Miejskiego Domu Kultury i utworzenie nowoczesnego kina to inwestycja, na którą Przasnysz czekał od kilkudziesięciu lat. Choć remont placówki był wśród wyborczych zapowiedzi poprzednich władz miasta, projekt nigdy nie wszedł w fazę realizacji. Degradacja zabytku się pogłębia, a budynek nie dość, że z trudem spełnia swoją rolę w dziedzinie kultury, to popada w ruinę. W ubiegłym tygodniu, po wielu latach snucia planów, marzeń i oczekiwań, gdy remont gmachu był na wyciągnięcie ręki, przetarg musiał zostać unieważniony. O szczegółach rozmawiamy z Łukaszem Chrostowskim – burmistrzem Przasnysza.

 

Miasto na modernizację MDK miało zabezpieczone 13,5 miliona zł. Ze względu na szalejące na rynku budowlanym ceny, stawki zaproponowane przez wykonawców okazały się wyższe o 2,5 miliona. Radni z klubów PiS i PPP sprzeciwili się zabezpieczeniu dodatkowej sumy, ponieważ ich zdaniem zagrozi to przyszłości inwestycyjnej Przasnysza.

 

Jak władze miasta zareagowały na decyzję radnych?

 Zaskoczenie, złość i rozczarowanie. Dwa i pół roku ciężkiej pracy pracowników MDK i Urzędu Miasta nad opracowaniem dokumentacji, procedurą, uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, wyjazdy do Warszawy do Konserwatora Zabytków, spotkanie z Wojewodą, Marszałkiem i presja radnych. Sam Przewodniczący Rady Miasta często dopytywał o przetarg, oczekując jego wyników, do czasu… A budynek jest zawilgocony, niedogrzany, warunki, w których przebywają tam ludzie są bardzo złe. Już nie wspomnę, że nie mamy dobrego kina z profesjonalnym nagłośnieniem i obrazem 3D. Było bardzo blisko spełnienia marzeń o miejscu spotkań dla Seniorów, Grup Teatralnych, Grup Poetyckich, Stowarzyszeń, Młodzieży i wielu innych środowisk, ale także marzeń o profesjonalnym kinie z widownią w układzie schodkowym. Nie musielibyśmy jeździć do pobliskiego Makowa Mazowieckiego, Ciechanowa czy nawet Warszawy. Byliśmy na ostatniej prostej, a dołożenie 2,5 miliona złotych nie spowodowałoby zagrożenia dla żadnych inwestycji.

16 milionów złotych to znaczna kwota, ale opóźniając przetarg ryzykujemy m.in. wzrostem cen.

Kwota jest znaczna, to prawda, ale mówimy o inwestycji na dziesięciolecia, która może służyć wielu pokoleniom przasnyszan. Kwota 16 milionów złotych, to cena rynkowa, wynikająca z oferty. Radny Arkadiusz Chmielik sam przyznał na ostatniej sesji, że trudno wyrokować jakie będą ceny za miesiąc, czy dwa, niejako sugerując kolejny przetarg w późniejszym okresie, co przy tak niepewnych cenach może okazać się szaleństwem, a ryzyko ekonomiczne znacznie większe. Trzeba też podkreślić, że w sytuacji, gdy do przetargu nie dojdzie do końca roku 2021, Miasto będzie musiało ponieść dodatkowe koszty aktualizacji kosztorysów inwestorskich.

 

Część radnych wskazuje na wzrost zadłużenia i konsekwencje dla przyszłych inwestycji.

Opinii publicznej należą się wiarygodne informacje. Opowieści o zadłużaniu miasta i zablokowaniu innych inwestycji przez siedmiu radnych, to marne politykierstwo. To beletrystyka, publicystyka bez żadnych analiz finansowych, ekspertyz: ”bo tak uważamy”. Pojawiają się także głosy, że za kilkanaście milionów można MDK zbudować od nowa, w innym miejscu lub zburzyć obecny budynek i w tym miejscu postawić nowy, ale pomysły takie wynikają z niewiedzy. Po pierwsze – Miasto nie ma żadnych nieruchomości, gdzie można by zbudować taki budynek. W poprzednich kadencjach, za zgodą radnych, sprzedano działki, na których można było taki obiekt wybudować. Po drugie – zbudowanie nowego budynku nie rozwiązuje problemu dbałości o stary. Jego zburzenie, to przestępstwo wobec zabytku. Naszym zdaniem remont MDK to dla Miasta i jego Mieszkańców inwestycja kluczowa, obok budowy ulicy Zawodzie i Świerczewo. W tym miejscu bardzo dziękuję radnym, którzy zrozumieli ten problem: Piotrowi Kołakowskiemu, Sławomirowi Czaplickiemu, Małgorzacie Bandurskiej, Jarosławowi Jachimowskiemu, Janowi Ćwiekowi, Bogdanowi Dymczykowi i Edycie Olak.

 

Czego zabrakło w opinii pozostałych radnych? Pieniędzy?

Nie. Trzeba wskazać, że Radni zabezpieczyli wcześniej już 13,5 mln złotych. Burmistrz, aby móc wyłonić wykonawcę, prosił Radnych o zabezpieczenie 2,5 mln złotych. Tyle zabrakło do podpisania umowy i faktycznej realizacji MDK i kina. Z Urzędu Marszałkowskiego pozyskaliśmy 4 mln złotych. Mamy też informacje o możliwości pozyskania 1.000.000 zł z administracji rządowej. Starosta Przasnyski zapowiedział wsparcie w kwocie 1.000.000 zł. Ponadto prowadzimy rozmowy z Marszałkiem o udzielenie preferencyjnej i umarzalnej pożyczki na pozostałą kwotę. Kłamstwem jest, że nie ma środków. Można zauważyć tu brak logiki. Z jednej strony radni opozycyjni wobec burmistrza wyrażają zgodę na deficyt budżetowy w obszarze odpadów w kwocie 2 mln złotych, ale na zabezpieczenie 2,5 mln złotych na remont MDK już nie. Skąd zatem miały być te dodatkowe 2,5 miliona? To wyłącznie zabezpieczenie księgowe, aby umożliwić Dyrekcji MDK podpisanie umowy. Bez tego przetarg należało unieważnić. Zaplanowaliśmy przeniesienie jedynie części środków tj. 2,5 mln z 6 mln z inwestycji na os. Błonie. O te brakujące 2,5 mln wystąpimy do tzw. ,,Polskiego Ładu”, a więc inwestycje na tym osiedlu nie są zagrożone. Uchwała nie zaciągała przecież kredytu, nie generowała długu, nie emitowała nowych obligacji. Nasz pomysł na finansowanie tego remontu jest transparentny, dalecy jesteśmy od sprzedaży udziałów w spółkach komunalnych, aby sfinansować MDK, jak w poprzedniej kadencji chciano sfinansować w Przasnyszu budowę basenu.

 

Czy można było przetarg podzielić i zacząć realizować go częściami?

To opinie jednego radnego, który powołuje się na swoje doświadczenie życiowe i zawodowe w pracy w starostwie powiatowym. My kierujemy się doświadczeniem projektantów inżynierów o specjalności konstrukcyjno–budowlanej, którzy wielokrotnie projektowali prace przy takich zabytkach. Ufam także swoim współpracownikom. Wiceburmistrz Łukasz Machałowski konsultował z fachowcami możliwość etapowania przed ogłoszeniem przetargu. Odpowiedź jest jednoznaczna. Etapowanie przetargu jest niemożliwe z przyczyn techniczno–konstrukcyjnych i specyfiki robót. Ponadto etapowanie przetargu, to kolejny przetarg, kolejne firmy, zwiększone koszty etapu dla odrębnego wykonawcy. To bez sensu.

 

Nigdy nie było tak blisko powstania nowoczesnego kina. Niebawem do Przasnysza przyjedzie cyfrowy projektor zakupiony dzięki dotacji.

Zgadza się, na projektor pozyskaliśmy środki od Marszałka. Niestety mamy sytuację wręcz abstrakcyjną. Miejski Dom Kultury prowadził już rozmowy o wynajęciu lokali na czas remontu. Po ostatnim głosowaniu na sesji rozmowy te zostały wstrzymane, a przetarg na MDK unieważniono. Z kolei przetarg na projektor na dniach zostanie rozstrzygnięty. Co nam z projektora cyfrowego, jeśli mamy problem z przetargiem na remont kina? Nie zamontujemy przecież projektora bez remontu budynku, który aktualnie stoi pod dużym znakiem zapytania. Konsekwencje unieważnienia przetargu są potężne i wielowymiarowe. Proszę sobie wyobrazić, że w obliczu unieważnienia przetargu wykonawcy z całej Polski, dzwonili i pytali o wiarygodność inwestycyjną Miasta.

 

Czy decyzja radnych obraca wniwecz 2,5-letnie starania, setki stron dokumentów, projektów, uzgodnień i pozwoleń? W tym roku na remont placówki musimy wykorzystać 2 z 4 milionów podarowanych miastu przez Urząd Marszałkowski. Czy w związku z unieważnieniem przetargu, te środki mogą przepaść?

Trudno powiedzieć, ale te pieniądze są zagrożone. Musimy wystąpić do Sejmiku Województwa z prośbą o ich przeniesienie, a to wymaga głosowania przez mazowieckich Radnych. Nie wiem jaka będzie decyzja w tej sprawie.

 

Czy jest szansa, że remont MDK nastąpi jeszcze w tej kadencji?

Nie wiem.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

M. Jabłońska

guest
56 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu

W końcu nam pan burmistrz mężnieje. Trzeba walczyć o swoje, nie da się kochać z wszystkimi.

Ania
Ania
1 miesiąc temu
odpowiada  Mateusz

Powiat powinien dołożyć przecież to dla dobra nie tylko Przasnysza ale całego powiatu

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Bardzo dobry wywiad. Wstyd mi za radnych wstyd wstyd wstyd

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Wreszcie, takiego burmistrza chcemy, a nie głaskać wiecznie, trzeba walczyć o Przasnysz

Kovid
Kovid
1 miesiąc temu

Oj, panie Chrostowski postaw się Pan w końcu.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Radni PiS i PPP zagłosowali przeciwko: Małgorzata Żbikowska, Arkadiusz Chmielik, Jarosław Włodarczyk, Wojciech Długołęcki, Piotr Oleksik, Maciej Smoliński i Bogdan Ćwiek.

Zapamiętamy przy wyborach i podziękujemy.

Fifi
Fifi
1 miesiąc temu
odpowiada  Andrzej

Chętnie podziękuję, szkoda tyle kasy ładować w jakąś ruderę

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu
odpowiada  Andrzej

W tym miejscu bardzo dziękuję radnym, którzy zrozumieli ten problem: Piotrowi Kołakowskiemu, Sławomirowi Czaplickiemu, Małgorzacie Bandurskiej, Jarosławowi Jachimowskiemu, Janowi Ćwiekowi, Bogdanowi Dymczykowi i Edycie Olak.

Krystyna
Krystyna
1 miesiąc temu

Brawo Panie Burmistrzu. Super wywiad. A radni PIS i PPP niech przestaną czapkować tym Panom z Powiatu i wykonywać ich rozkazy. Każdy wie jak jest. Jak wam nie wstyd?

nie
nie
1 miesiąc temu

Takiej stanowczej postawy właśnie brakowało w ostatnich miesiącach. Taki miał początek nasz burmistrz, był stanowczy, o swoje obietnice wyborcze powalczył i je pod naciskiem i z pomocą głosów mieszkańców zrealizował. Następne miesiące były tymi gorszymi, burmistrz chyba uległ złudzeniu, że skoro jakiś radny pośpiewa w teledysku, zatańczy w MDK, uśmiechnie się to i nie będzie już przeszkadzał. A tu proszę radny śpiewać i tańczyć może i przeszkadzać i niszczyć miasto też może. Stanowcza postawa to znów plus dla burmistrza.

Anonimowy pracownik M.
Anonimowy pracownik M.
1 miesiąc temu

Chrostek to jest taki ujadacz jakich mało. Jak sobie Państwo prześledźa to radna Bandurska wyszła też przed głosowaniem. Jej głos mógł wiele zmienić bo było 7 do 6. Brakowało jeszcze 1 radnego. A on jej dziękuję? Masakra. Nie wiem czy Państwo wiedzą ale w dniu głosowania Chrostek zamiast spotkać się porozmawiać z radnymi i ich przekonać to oprowadzal po mieście prezydenta Zgierza. Tak postępuje głowa miasta w obliczu tak ważnej inwestycji? Szolmen I tyle, robi wszystko żeby się wybielic. Nie wspomnę o blokowaniu komentarzy radnych tlumaczacych swoje głosowanie na stronach sprzyjających burmistrzowi. To się nazywa cenzura

Anonimowy pracownik UM.
Anonimowy pracownik UM.
1 miesiąc temu

Bzdura….. 7-7 nic by nie zmieniło, uchwała by nie przeszła. Najlepsze to, że jak zobaczyli, że jest większość, to szybko ściągnęli swoją radną ….

Max
Max
1 miesiąc temu

7 do 7 nic by nie zmieniło, nie przeszłoby. A to, że blokują na urzędowych stronach to wszystkie urzędy tak robią. I chorzele i powiat i przasnysz.

Anonimowy pracownik M.
Anonimowy pracownik M.
1 miesiąc temu
odpowiada  Max

W takim razie może warto byłoby zrobic wywiad z którymś z radnych by wyjaśnili motywy swojego głosowania?

Marek kiedyś prawdziwy
Marek kiedyś prawdziwy
1 miesiąc temu

Jest na infoprzasnysz cała relacja z sesji i dluga wypowiedź radnego Chmielika. Swoją drogą bardziej ona do mnie przemawia i rozumiem argumenty.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Nigdy na sesji nie ma P. Olak i nagle się pojawia ? Czemu nie powie wprost jaka inwestycja by nie była zrealizowana tylko zwala winę na radnych ? Jakby te brakujące pieniądze były zdjęte z inwestycji np. Remont ulicy zawodzie lub swierczewo to trochę bym się wkurzyl. Ale naszemu społeczeństwu trzema tłumaczyć łopatologicznie

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
odpowiada  Mieszkaniec

W wywiadzie jest, że 2,5 mln z os. Błonie. I o te 2,5 mln wnioskować będą do Polskiego Ładu, a Chmielik każe wnioskować o MDK do polskiego ładu.

Drive
Drive
1 miesiąc temu
odpowiada  Mieszkaniec

Pojawia sie i znika i znika i znika 🤣🤣

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Ten śpiewający i tańczący to chyba pan Długokecki z PiS.

Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu
odpowiada  Andrzej

Żebyś Ty widział jak on kiedyś tańczył na orlika i ruchem kierował, nie wiedzieli wtedy czy go tańca z gwiazdami brać czy do drogówki.

jot
jot
1 miesiąc temu
odpowiada  Zbyszek

Zbyszek , jesteś zadowolony ze swojego wpisu? Zapewne tak , skoro go umieściłeś (: To takie niskie , że przy okazji remontu MDK dowalić drugiemu człowiekowi. Jesteś nieskazitelny , nigdy nie zrobiłeś czegoś , czego byś żałował ? Może i tak uważasz , ale jesteś DZBAN wyzuty z empatii.

Pawel
Pawel
1 miesiąc temu
odpowiada  Andrzej

Ryzy, sam z nim tanczyles, więc go dobrze znasz, nie rżnij glupa

Kama
Kama
1 miesiąc temu

Mam nieodparte wrażenie że pierwsze komentarze to Burmistrz sobie wysłodził 😀 mylę się?

Kama
Kama
1 miesiąc temu

Dlaczego nie można zbudować nowego obiektu tylko bujają się z tą ruderą?

Anonimowy
Anonimowy
1 miesiąc temu
odpowiada  Kama

Napisane, że wyprzedali wcześniej nieruchomości…i nie ma gdzie hahaha

Adam
Adam
1 miesiąc temu
odpowiada  Anonimowy

A to już poprzedni Pan Burmistrz, fachowiec od pozbywania się majątku.

Roki
Roki
1 miesiąc temu
odpowiada  Adam

Dokładnie. Najlepszy przykład jak za bezcen puścił działkę pod BP

Bobi
Bobi
1 miesiąc temu
odpowiada  Roki

A gdzie tankujesz? Gdzie myjesz auto? Nie znam szczegółów sprzedaży, ale lokalizacja BP i myjni bardzo mi pasuje, z resztą widać że jest tam spory ruch a więc służy mieszkańcom. W czym problem?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Kama

Bo to jest zabytek.

Rok
Rok
1 miesiąc temu

Powodem blokady jest tylko zazdrość i egoizm wyborczy tych z powiatu.

Obywatelka
Obywatelka
1 miesiąc temu

Łukasz wywiad super, jeśli trzeba to tup nogami I wal pięściami A Ci wszyscy anonimowi komentujący…… czyzbyscie wstydzili się przyznać do własnego wizerunku co by znaczyło, że wasze zdanie i opinia też są niewiele warte……. Burmistrz to młody chłopak, życie i jego realia dopiero przed nim I myślę że sytuacja z MDK pozwoli mu spojrzeć na swoją funkcję z innej perspektywy……. ŁUKASZ większość tych radnych to starzy wyjadacze, cwani oszuści I przebiegłe hieny, im na naszym MDK zależy tak samo jak przyslowiowemu warszawiakowi dlatego Ty nie możesz się przed nimi korzyć tylko dlatego, że jesteś młodszy bo wiek w pełnionej… Czytaj więcej »

Kama
Kama
1 miesiąc temu
odpowiada  Obywatelka

A Ty kto że się wstydzisz podać kim jesteś A na innych piszesz?

Obywatelka
Obywatelka
1 miesiąc temu
odpowiada  Kama

Myślę że Ci co mnie znają nie potrzebują mojego nazwiska, a Ty widocznie mnie nie znasz więc nie będę Ci się przedstawiać……

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu
odpowiada  Obywatelka

To jak każdy 😀 mnie też jak ktoś zna, to zna 😀

was85
was85
1 miesiąc temu
odpowiada  Kama

przecież to jego żona pisze XD tylko po co się za jakiegoś starszego kolege podawać?

Last edited 1 miesiąc temu by was85
Obywatelka
Obywatelka
1 miesiąc temu
odpowiada  was85

Hmmm z przykrością stwierdzam, że nawet nie jestem podobna do żony burmistrza
Jak każdy mam prawo do własnego zdania I je wypowiadam A czy ktoś ma na tyle taktu żeby je poszanowac to już jego indywidualna sprawa……. Pozdrawiam zarówno Łukasza jak i Sylwie😊 Trzymajcie się I przede wszystkim dbajcie o siebie bez względu na opinię publiczną

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

Burmistrz nie ma pomyslu na miasto. To ze uczepił się MDK to tylko punkt honoru. Żeby miasto nie umarło potrzeba czegoś więcej a nie tylko kina. Dlaczego nie robi się nic żeby młodzi ludzie tu zostali a nowi się osiedlali? Co nam po tym że kino będzie jak niedługo nie będzie z kogo podatków ściągać na utrzymanie tego wszystkiego? Ja się pytam jakie są plany na rozwój miasta? Do tej pory żadne konkrety nie padły ani od burmistrza ani od radnych? Prowadzą wojenkę jak dzieci a tu trzeba kogoś mądrego żeby miasto z tego dołka wyciągnąć. Piszcie o tym artykuły!… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
odpowiada  Maciek

No zrobił dla młody esport haha

Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

Pajdokrata Chrostek oskarża radnych z wieloletnim stażem w Radzie o politykierstwo. Kabaret! Widać, że to łysy doradca pisał. I jeszcze sam sobie podziękował w tekście.

Drive
Drive
1 miesiąc temu
odpowiada  Szymon

Ta łysy tam u Chrostka stały bywalec .niedługo zameldują go u siebie

Drive
Drive
1 miesiąc temu

Obligacji miasto nie może wyemitować i dołożyć??

Fifi
Fifi
1 miesiąc temu

Nie wierzę w to co czytam. Chrostek pobiegł do redakcji poskarżyć się na radę miasta. W komentarzach ból tyłka pracowników mdk i urzędu. To się nazywa skuteczność.

Brawo dla rady miasta, że temperują tego cyrkowca

Gosia
Gosia
1 miesiąc temu
odpowiada  Fifi

Głupota nie zna granic. Czy ty wiesz co piszesz człowieku?

Ala
Ala
1 miesiąc temu
odpowiada  Fifi

Czyli przyznajesz, że decyzja radnych to zemsta, uderzająca w nas mieszkańców. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Ci starzy wyjadacze powinni o tym wiedzieć, chyba że już im rozumu brakuje.

Fifi
Fifi
1 miesiąc temu
odpowiada  Ala

Czy ma Pani problemy z rozumieniem czytanego tekstu? Nie pisałem nic o żadnej zemście, ale jesli już to ten wywiad to zemsta burmistrza na nieprzychylnych radnych. Uważam że radni wykonali dobry ruch blokując tą nieudolną inwestycję. Są w Przasnyszu potrzebniejsze rzeczy niż remont tej ruiny. Za te pieniądze można zbudować nowoczesny obiekt kinowy i jeszcze zostanie na „połatanie” tego.

Maria
Maria
1 miesiąc temu

Obudziły się pieski. Dupka zabolała jak zostały opublikowane zdjęcia radnych, którzy byli przeciwni. PPP rozgoryczone. Pisiorki się zalali potem. Jak to? jak to? nasze mordki wszyscy zapamiętają i nie zagłosują już na mnie. Żenada, zero klasy, Panie burmistrzu zgadzam się z Panem słabe politykowanie. Dbają tylko o swoje dupki żeby czerpać korzyści. Jako mieszkanka Przasnysza wstyd mi za takich ludzi, a co ja gadam niech oni się wstydzą za siebie. Pozdrawiam Pana Burmistrza. Niech się Pan nie poddaje i walczy.

Tolek
Tolek
1 miesiąc temu

Bardzo słuszna decyzja o ratowanie trupa. „Nie idźcie za Europą w sposób ślepy, bo na końcu tej ścieżki są tylko pieniądze…” Widać, że młodzi ludzie mimo wykształcenia są zupełnie niemyślący. BRAK POMYSŁÓW NA CAŁY PRZASNYSZ I POWIAT !!!

Janusz Radomski
Janusz Radomski
1 miesiąc temu

Popieram przeciwników remontu i modernizacji MDK. Remont tak z kosmetyczna modernizacja. W tym skupisku taka inwestycja nie ma sensu. Po pierwsze to należy opracować plan urbanistyczny miasta z uwzględnieniem obwodnicy, i innych obiektów znaczących dla przyszłości miasta, po prostu plan długofalowy z perspektywą na przyszłość. W starego trupa nie ma sensu ładować tak potężnej kwoty.

Waldemar
Waldemar
1 miesiąc temu
odpowiada  Janusz Radomski

Koloseum w Rzymie tez by należało rozebrać. Starsze od całego Przasnysza i ani podłogi ani dachu nie ma.

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu
odpowiada  Waldemar

Porównujesz koloseum z jakąś ruderą???
To tak jak porównanie ciebie z osłem z tym że ty od osła ani mądrzejszy ani piękniejszy

Waldemar
Waldemar
1 miesiąc temu

Mam nadzieję , że radni przemyślą sprawę i jeszcze raz zagłosują w tej sprawie. Bez kultury życie w naszym mieście po prostu zamrze.

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu

Ładowanie 16 milionów lub więcej aby obsadzić na stołkach kilku swoich to wielka głupota

michał
michał
1 miesiąc temu

Wyremontowanie MDK nie będzie zasługą pisowców, a Bieńkowski nie będzie się tym mógł pochwalić i dlatego kmiotki się sprzeciwiają.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 miesiąc temu

Sprawa remontu Mdku to naprawde odgrzewany kotlet od kilku lat, ktory naprawde nie wiele wniesie dla mieszkańców ale za to bardzo dobrze dzieli nasze spoleczenstwo. Czy przez kilka ostatnich lat nasi włodarze wraz z radnymi zaprezentowali jaki kolwiek zrównoważony plan rozwoju miasta? Po pierwsze powini opracowac plan zagospodarowania terenu na obszary gdzie jeszcze go nie ma, sporzadzic plan przebiegu obwodnicy miejskiej po konsultacjach spolecznych, doprowadzic kanalizacje i wode do jak największej ilisci dzialek miejskich, przeksztalcic tereny pod budownictwo wielorodzinne bo takowych nie mamy . ( moze rada klepnie po jakims ukladzie inwestorom z Mlawy tereny przemysłowe po PKS). Zarzadzajacy miastem… Czytaj więcej »

Kate
Kate
1 miesiąc temu

Miała być sala koncertowa, zablokowali. Miał być basen odkryty i zakryty, zablokowali. Miał być remont MDK, zablokowali. Niech mnie ktoś przekona, że robią to dla naszego dobra. 😉Oprócz łatwienia własnych interesów etatowi radni zapomnieli komu mają służyć. Przypominam, MIESZKAŃCOM, a partyjnym kolesiom, a jak się nie podoba to wypad. Nikt Was tam na siłę nie trzyma.

Tolek
Tolek
1 miesiąc temu
odpowiada  Kate

Właśnie głosowali dla mieszkańców, „ile można naprawiać stary samochód, kiedyś trzeba kupić nowy lub młodszy”. I to jest kwintesencja sprawy.