Łoś wtargnął na jezdnię. Groźne zdarzenie z udziałem ciężarówki

Do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego i łosia doszło 1 maja około godz. 3.00.

Zwierzę nagle wtargnęło na jezdnię, a kierująca pojazdem nie miała możliwości uniknięcia zderzenia.

Choć sytuacja była bardzo niebezpieczna, kobieta nie odniosła obrażeń.

Zderzenie z łosiem w nocy

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Czerwin. Łoś wbiegł wprost pod nadjeżdżający pojazd ciężarowy z naczepą.

Kierująca była trzeźwa, a dzięki temu, że poruszała się dużym pojazdem, nie doznała obrażeń.

Zwierzę nie przeżyło zdarzenia.

– Zwierzę nagle wtargnęło na jezdnię, a kierująca nie miała możliwości uniknięcia zderzenia. W takich sytuacjach nawet zachowanie ostrożności nie zawsze pozwala uniknąć zdarzenia – przekazuje nadkom. Tomasz Żerański.

Apel o ostrożność na drodze

Służby przypominają, że zderzenia z dziką zwierzyną stanowią poważne zagrożenie, szczególnie w godzinach nocnych i nad ranem.

– Apelujemy do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Jedna chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – podkreśla nadkom. Tomasz Żerański.

  • zwolnij w rejonach lasów i terenów niezabudowanych,
  • zachowaj czujność i obserwuj pobocza,
  • pamiętaj, że największe ryzyko występuje nocą i o świcie,
  • nie podchodź do zwierzęcia po zdarzeniu,
  • zabezpiecz miejsce zdarzenia i powiadom służby.

 

Łoś wtargnął na jezdnię. Groźne zdarzenie z udziałem ciężarówki

 

mat

guest
0 komentarzy