Łoś wbił się w samochód. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Na trasie Chorzele – Wielbark, w niedzielne popołudnie doszło do zderzenia łosia z samochodem. Niestety zwierzę nie przeżyło kolizji drogowej.

 

Często jadąc samochodem zapominamy, że poruszając się drogą, która znajduje się w lesie, możemy napotkać dzikie zwierzęta, które szukają pożywienia. Skutki takich spotkań mogą okazać się tragiczne.

Do takiego zdarzenia doszło w niedzielę, 28 czerwca. Na trasie Chorzele – Wielbark, prowadzącej na Mazury, około godziny 17:00 pod koła samochodu osobowego marki Opel wbiegł łoś. Autem podróżował kierowca i pasażerka. Nic im się nie stało, ale łoś nie przeżył uderzenia.

Zwracamy się do was drodzy kierowcy z prośbą o czujność na drodze, podczas wakacyjnych podróży. Warto zwolnić w rejonach leśnych, aby nie doszło do tragedii. Zwracajmy uwagę na nasze bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo zwierząt, które przemierzają drogi w poszukiwaniu pokarmu.

w.b.


 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Remi
Remi
11 miesięcy temu

Lepiej niech łosie uważają. Kierowca nie ma szans w nocy zauważyć takiego zwierza.

Monika
Monika
11 miesięcy temu
odpowiada  Remi

To nie była noc chciałam zauważyć. Prędkość i tyle.

WYPi
WYPi
11 miesięcy temu
odpowiada  Monika

Oczywiście, że tak. Szanujmy wszystkich i wszystko poruszając się drogą.

Radek
Radek
11 miesięcy temu
odpowiada  WYPi

To wina łosia

bloo
bloo
11 miesięcy temu

czy łoś był oświetlony i miał aktualne oc i przegląd?

miko
miko
11 miesięcy temu

Niektórzy to albo nie wiedzą co piszą albo żyją we własnym cudownym świecie–otórz chcialbym uświadomić niektórym cudoekologom iż ilość dużej zwierzyny typu łoś sarna zwiększyła się KILKUSET krotnie a liczba zajęcy kuropatw kilkuset krotnie się zmniejszyła wynika to ze zmianą upraw rolnych i tak stworzył się podgatunek sarny polnej która nie bytuje w lesie a na polach rzepaku kukurydzy na skutek dostępności pokarmu np locha dzika prosi się dwa razy więcej w roku i ludzie jako istoty rozumne powinny pogłowie zwierząt mądrze regulować czyli chronić obecnie małą zwierzynę której jest naprawdę bardzo mało a korygować dużą której jest za dużo… Czytaj więcej »

Radek
Radek
11 miesięcy temu

A co z człowiekiem!? Nie interesuje mnie to zwierze!