Łoś wbił się w samochód. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Na trasie Chorzele – Wielbark, w niedzielne popołudnie doszło do zderzenia łosia z samochodem. Niestety zwierzę nie przeżyło kolizji drogowej.

 

Często jadąc samochodem zapominamy, że poruszając się drogą, która znajduje się w lesie, możemy napotkać dzikie zwierzęta, które szukają pożywienia. Skutki takich spotkań mogą okazać się tragiczne.

Do takiego zdarzenia doszło w niedzielę, 28 czerwca. Na trasie Chorzele – Wielbark, prowadzącej na Mazury, około godziny 17:00 pod koła samochodu osobowego marki Opel wbiegł łoś. Autem podróżował kierowca i pasażerka. Nic im się nie stało, ale łoś nie przeżył uderzenia.

Zwracamy się do was drodzy kierowcy z prośbą o czujność na drodze, podczas wakacyjnych podróży. Warto zwolnić w rejonach leśnych, aby nie doszło do tragedii. Zwracajmy uwagę na nasze bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo zwierząt, które przemierzają drogi w poszukiwaniu pokarmu.

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Remi
Remi
3 lat temu

Lepiej niech łosie uważają. Kierowca nie ma szans w nocy zauważyć takiego zwierza.

Monika
Monika
3 lat temu
Reply to  Remi

To nie była noc chciałam zauważyć. Prędkość i tyle.

WYPi
WYPi
3 lat temu
Reply to  Monika

Oczywiście, że tak. Szanujmy wszystkich i wszystko poruszając się drogą.

Radek
Radek
3 lat temu
Reply to  WYPi

To wina łosia

bloo
bloo
3 lat temu

czy łoś był oświetlony i miał aktualne oc i przegląd?

miko
miko
3 lat temu

Niektórzy to albo nie wiedzą co piszą albo żyją we własnym cudownym świecie–otórz chcialbym uświadomić niektórym cudoekologom iż ilość dużej zwierzyny typu łoś sarna zwiększyła się KILKUSET krotnie a liczba zajęcy kuropatw kilkuset krotnie się zmniejszyła wynika to ze zmianą upraw rolnych i tak stworzył się podgatunek sarny polnej która nie bytuje w lesie a na polach rzepaku kukurydzy na skutek dostępności pokarmu np locha dzika prosi się dwa razy więcej w roku i ludzie jako istoty rozumne powinny pogłowie zwierząt mądrze regulować czyli chronić obecnie małą zwierzynę której jest naprawdę bardzo mało a korygować dużą której jest za dużo… Czytaj więcej »

Radek
Radek
3 lat temu

A co z człowiekiem!? Nie interesuje mnie to zwierze!