Lodowisko wkrótce zostanie otwarte. Podwyżki nie ominęły cen biletów

19 listopada ponownie zostanie otwarte kryte lodowisko znajdujące się przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Podano cennik tegorocznych biletów. Jest drożej, niż w zeszłym roku.

 

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, zatem nadszedł czas na otwarcie krytego lodowiska znajdującego się przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Otwarcie obiektu zaplanowano na sobotę, 19 listopada. Tego dnia po raz pierwszy w sezonie mieszkańcy powiatu przasnyskiego znów będą mogli wybrać się na łyżwy.

Podano również cennik biletów. Jak się okazuje, jest znacznie drożej niż w ubiegłym roku.

 

I tak bilet normalny to koszt 18 złotych (za 60 minut), za bilet ulgowy dla dzieci do lat 12 zapłacimy 11 złotych, za bilet seniora – 9 złotych, zaś bilet rodzinny dla osób posiadających kartę dużej rodziny to koszt 25 zł. Nieco taniej będzie jeśli na lodowisko wybierzemy się grupą co najmniej 10 osób (11 zł od osoby) lub wykupimy karnet na co najmniej 10 wejść (110 zł).

Dla porównania bilet normalny w roku ubiegłym kosztował 10 zł, zaś ulgowy 7 zł. Za rodzinny płaciliśmy 15 zł. Nie zmieniła się za to cena wypożyczenia łyżew. To dalej koszt 10 zł.

Starosta Krzysztof Bieńkowski zapowiadał podwyżki biletów już we wrześniu. Jak mówił wówczas: „Wszystko drożeje, będziemy więc musieli się zastanowić i skalkulować o ile podwyższyć ceny biletów na lodowisko. W Starostwie Powiatowym mieliśmy taki przypadek, że operator wypowiedział nam umowę na prąd, a ten ostatecznie wzrósł sześciokrotnie. Lodowisko jest takim obiektem, który powinien utrzymywać się sam z opłat. Zobaczymy jak to będzie wyglądało” – mówił 13 września.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przaśnik
Przaśnik
1 rok temu

Sąsiednie miasta nie chcąc drastycznie podnosić cen biletów i tym samym przenosić na nich kosztów utrzymania rezygnują w tym roku z uruchamiania lodowisk. A u nas wzrost o 80%, to trochę wiecej nawet niż inflacja.

Kasi
Kasi
1 rok temu
Reply to  Przaśnik

Zamykaja z winy Tluska. Cos tam spartolil na 50 lat. kadencja mu sie skonczyla a PO nim to…. chocby i sie zawalil
cai24.pl/na-glowne/47962/jak-rzad-tuska-stadion-zbudowal/

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Bilet dla seniora 9zł a dla dzieci do 12 roku życia 11zł.To na poważnie???A dzieci 13-16 to już dorosłe osoby zarabiające na swoje utrzymanie?

Ait
Ait
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Senior powinien płacić bilet normalny, a ulgowe tylko dla dzieci i młodzieży uczącej się, duże rodziny mają 500+ a więc ich dzieci tak jak pozostałe a rodzice normalne.

Ewa
Ewa
1 rok temu

Do biletu ugowego powinni mieć prawo wszyscy uczniowie. Tak niska granica wieku to lekka przesada.

Przaśnik
Przaśnik
1 rok temu
Reply to  Ewa

Wraca także opłata za wypożyczenie łyżew dla grup szkolnych.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

A co z grupami szkolnymi bo nie ma info?

Przaśnik
Przaśnik
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Szkoły średnie za darmo jak mają swoje łyżwy , szkoły podstawowe za wszystko płacą i płaczą