LO KEN w Przasnyszu weźmie udział w projekcie jako jedna z 4 szkół w Europie!

Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu poinformowało, że jest jedną z czterech europejskich szkół, które wezmą udział w interdyscyplinarnym projekcie Sound in the Silence, organizowanym przez European Network Remembrance and Solidarity we współpracy ze stowarzyszeniem MOTTE z Hamburga. 

Sound in the Silence to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego głównym celem jest przybliżenie młodzieży licealnej trudnych aspektów europejskiej przeszłości w sposób odpowiadający jej wrażliwości emocjonalnej. Uczestnicy z Polski, Niemiec, Finlandii i Litwy spotkają się w Warszawie, gdzie pod opieką artystów i edukatorów odwiedzą miejsca pamięci związane z  różnymi formami oporu w czasie powstania w gettcie warszawskim i w czasie powstania warszawskiego.

Przez dziewięć dni uczniowie z Przasnysza będą poszerzać swoją wiedzę historyczną oraz będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez Dana Wolfa, amerykańskiego aktora, rapera i scenarzystę, Katarinę Rampackovą, słowacką choreografkę i tancerkę, polskiego aktora, reżysera i edukatora Dawida Żakowskiego oraz Seana Palmera, brytyjskiego muzyka. Zwieńczeniem projektu będzie przedstawienie przygotowane przez uczestników, które połączy różne gatunki sztuki. Odczucia i przeżycia związane ze zwiedzaniem miejsc pamięci znajdą uzewnętrznienie w artystycznym przekazie.

Oczywiście wszystkie spotkania i warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, a szkolnym koordynatorem projektu jest  Olga Mikulska.

Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie!


Źródło LO KEN Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments