Lo KEN: SPOTKANIE Z SENATOREM

W poniedziałek 10 marca 2014 r. naszą szkołę odwiedził senator RP – JAN MARIA JACKOWSKI. W latach 1997 – 2001 był posłem na sejm RP, W latach 2005 – 2007 był wybranym przez Sejm RP V kadencji sędzią Trybunału Stanu.
Trybunał Stanu jest specjalnym sądem przed którym odpowiadają przedstawiciele najwyższych władz państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustaw. W wyborach parlamentarnych 9 października 2011 roku został wybrany na senatora RP w okręgu wyborczym numer 39 obejmującym obszary powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego. Kandydował jako bezpartyjny zgłoszony przez komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 3c, 2e oraz 1b. Senator zwracając się do zgromadzonej młodzieży opisał pracę Senatu RP i zadania, jakie spoczywają na senatorach. W swoim referacie przedstawił też zasady ordynacji wyborczej, która wyłania parlamentarzystów. w dalszej części swojego wystąpienia senator przybliżył uczniom rolę i zadania innych organów demokratycznego państwa, apelując zarazem o czynny udział młodych obywateli w wyborach każdego szczebla.

Małgorzata Bobrowska-Ostawszewska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments