LO KEN: INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Tuż po godzinie 11.00 rozpoczęła się 1 września oficjalna część uroczystości związanych z inauguracją nowego roku szkolnego. Dla uczniów i nauczycieli LO im. KEN w Przasnyszu oznacza to, że przed nimi dziesięć miesięcy wytężonej, ale ekscytującej pracy.

Swój pierwszy rok licealny w murach ogólniaka rozpoczęło niemal 160 uczniów klas pierwszych, którzy będą uczęszczać do pięciu klas o zróżnicowanych profilach. Z kolei przed sześcioma klasami trzecimi w tym roku stoi wielki test w postaci egzaminu maturalnego. Wszystkich jednakowo serdecznie witał dyrektor LO im. KEN Radosław Waleszczak.

Podczas uroczystości inauguracyjnej miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie: dyrekcja liceum podpisała umowę z przasnyską fundacją „Pelikan” na finansowanie zajęć akademickich dla naszych uczniów korzystających z gościnności patronackich uczelni wyższych. Dzięki podpisanej umowie szkoła otrzyma kwotę 10 tysięcy złotych na realizowanie zajęć akademickich w Warszawie i w Toruniu – na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

– Dzięki ożywionej współpracy z „Pelikanem” udało nam się na takie zajęcia pozyskać łącznie 30 tysięcy złotych. A ta kwota powinna już robić wrażenie – mówił podczas inauguracji dyrektor Radosław Waleszczak.

Warto także odnotować, że młodzież LO im. KEN była widoczna także podczas przasnyskich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Postek przemawiała na rynku w Przasnyszu podczas uroczystej akademii na rynku w Przasnyszu. Głos młodego pokolenia wskazywał na to, że ważna jest nie tylko pamięć o przeszłości, lecz także troska o przyszłość – by uniknąć kataklizmów podobnych do tego z lat 1939-1945. W tym kontekście wspomniany został projekt realizowany przez LO im. KEN z programu „Erasmus +”.

       

Michał Wiśnicki


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments