LO KEN: FINISZ AKADEMII NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU

Zaraz po świętach wielkanocnych w LO im. KEN odbyło się ostatnie spotkanie w ramach programu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, w którym brało udział nasze liceum. Organizatorzy całego przedsięwzięcia z Klubu Jagiellońskiego mogli podsumować symulacyjny projekt rozwoju lokalnego, wypracowywany przez samych uczniów.

Jeszcze w marcu odbyło się pierwsze wspólne spotkanie dotyczące administracji rządowej; na początku kwietnia członkowie Klubu rozmawiali z młodzieżą o administracji samorządowej. Trzecie spotkanie odbyło się pod hasłem „Od narzekania do działania”. Jego celem miało było wypracowanie społecznego projektu na rzecz społeczności lokalnej.

W całym projekcie ANP wzięli udział uczniowie klasy II b. Podczas ostatniego spotkania uczniowie z tej klasy, podzieleni na kilkuosobowe zespoły, mieli wypracować pomysły wprowadzające konkretne zmiany społeczne w Przasnyszu. Następnie w głosowaniu został wybrany jeden projekt zmiany – dotyczył on m.in. modyfikacji repertuaru miejscowego kina. Kilkoro uczniów podjęło się jego realizacji w praktyce. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

Klub Jagielloński, będący polskim think-tankiem społeczno-politycznym, prowadzi Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu po raz drugi. Łącznie bierze w nim udział już ponad 4000 uczniów z kilkuset szkół w całym kraju. Proponowane ścieżki rozwoju koncentrują się na trzech działach tematycznych: samorządności, kultury pamięci oraz patriotyzmu gospodarczego. Nasze LO skupiło się na pierwszej tematyce.

– Myślę, że dla uczniów naszego liceum współpraca z Akademią Nowoczesnego Patriotyzmu okazała się niezwykle ważnym i ciekawym doświadczeniem. Młodzież w praktyce mogła odczuć ciężar pracy polityków czy samorządowców, realizować zadania w których wykazywała się dużą kreatywnością – komentowała koordynatorka projektu w szkole, p. Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska. – Akademia przez swoje działania pracuje dla dobra Polski i tej samej postawy uczy młodzież: profesjonalnie i praktycznie, poważnie i z uśmiechem, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Małgorzata Bobrowska-Ostaszewska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments