LO KEN: BRYŁKI a’la KOMINIAK !

Po raz bodajże czwarty do LO im. KEN przyjechał pan Adam Kominiak, nauczyciel matematyki w jednym z łódzkich liceów, a jednocześnie wielki pasjonat brył geometrycznych. Gość, zaproszony przez naszego matematyka Macieja Mikulskiego, przygotował cykl wykładów zatytułowanych „Skąd się biorą bryłki?”.

Pan Adam jest zapraszany do naszego liceum cyklicznie. Za każdym razem jednak wzbudza dużą ciekawość, zwłaszcza wśród tych uczniów, którzy nie mieli jeszcze okazji spotkania z nieco ekscentrycznym konstruktorem różnych wymyślnych brył. Nie inaczej było także 5 grudnia, kiedy dwukrotnie prezentował swoje najefektowniejsze prace. A przywiózł ich ze sobą kilkadziesiąt. Wśród nich znalazła się słynna już na całą Polskę „baba w babie” – czyli model jednej z brył, którą można systematycznie rozkładać na mniejsze, o równie interesującej budowie.

Półtoragodzinne zajęcia były dla uczniów odskocznią od codziennych zajęć, a jednocześnie znakomitą lekcją matematycznej precyzji. Bez niej bowiem trudno byłoby mówić o sukcesie w tworzeniu kolejnych skomplikowanych brył.

Wykład Adama Kominiak został sfinansowany z dotacji uzyskanej przez LO im. KEN z Fundacji „Pelikan”. Fundacja ta wspiera od kilku lat edukacyjne przedsięwzięcia organizowane dla „kenijczyków”.

LO KEN

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments