LKS Mazowsze Jednorożec, „Przyjaciele Małowidza” i „Jednorożec robi co może” z dofinansowaniem od Lasów Państwowych

Lasy Państwowe ogłosiły wyniki konkursu „Sportowa Natura”. Wśród beneficjentów znalazły się organizacje działające na terenie gminy Jednorożec.

 

Lasy Państwowe zaprosiły kluby sportowe do udziału w konkursie pod nazwą „Sportowa Natura”, którego celem jest promocja ruchu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

– Nikogo nie trzeba przekonywać, że las to idealne miejsce do uprawiania sportu. Spacery, bieganie, przejażdżki rowerem – nieważne, czy jesteśmy amatorami i ćwiczymy rekreacyjnie, czy uprawiamy sport wyczynowo, las to naturalne, zdrowe i atrakcyjne miejsce na poprawę kondycji. Na co dzień kulturę fizyczną upowszechniają kluby sportowe. Stąd pomysł Lasów Państwowych, by wspólnie z klubami zachęcać do aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu, w otoczeniu polskiej przyrody – wyjaśnia organizator.

 

Ideę konkursu popiera także Marcin Możdżonek, znany polski siatkarz, zdobywca złotego medalu Mistrzostw Świata w 2014 roku.

– Kluby sportowe tworzą pasjonaci działający w lokalnych środowiskach. Z ich pomysłów i inicjatyw korzysta mnóstwo młodych ludzi. Treningi, szczególnie te w otoczeniu przyrody, to sposób na poprawę kondycji, profilaktyka chorób cywilizacyjnych i wreszcie droga do mistrzostwa – dodaje.

Do 30 września trwał nabór wniosków konkursowych. Zadaniem klubów sportowych było zaproponowanie akcji lub wydarzenia, które propaguje aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Najlepsze inicjatywy otrzymały dofinansowanie w kwocie do 10 tys. złotych.

Wśród nich znalazły się trzy projekty z gminy Jednorożec autorstwa: LKS Mazowsze Jednorożec,Stowarzyszenia Przyjaciele Małowidza oraz Stowarzyszenia Jednorożec robi co może.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments