Linia przystankowa przed budynkiem. Czytelniczka: co z wjazdem na prywatną posesję?

Linia przystankowa namalowana została przed budynkiem, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Czytelniczka: czy oznakowanie jest prawidłowe?

 

– Proszę powiedzieć czy te oznakowanie jest prawidłowe – pyta czytelniczka i wskazuje na poziomy znak oznaczający linię przystankową. Znak namalowany został tuż przed miejscem, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza.

– Ta działalność jest tu prowadzona od 30 lat. Bez samochodu ani rusz – stwierdza i pyta również o wjazd na prywatną posesję.

Znak P-17 „linia przystankowa” wyznacza na jezdni miejsce przystanku autobusowego, trolejbusowego oraz tramwajowego i oznacza, że zakaz zatrzymywania się innych pojazdów na przystanku obowiązuje na całej długości linii.

Pytanie czytelniczki, z prośbą o wyjaśnienie sprawy, skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

 

– W odpowiedzi na pytanie prasowe dotyczące prawidłowości oznakowania miejsca postoju autobusów na drodze powiatowej przy ul. Leszno w Przasnyszu, po konsultacji z Powiatowym Zarządem Dróg informujemy, że aktualizacja projektu Stałej Organizacji Ruchu w związku z wykonaniem oznakowania poziomego, jak również wydzielenia pasów ruchu dla rowerów, została zatwierdzona przez organ zarządzający ruchem we wrześniu 2019 roku. Linia P-17 jest w rzeczywistości uzupełnieniem znaku D-15 (miejsce przystankowe dla autobusów zostało wyznaczone już kilkanaście lat temu), który już sam w sobie zabrania zatrzymywania się 15 metrów przed, jak i za nim, o czym dodatkowo informuje oznakowanie poziome. Linia nie blokuje wjazdu na prywatną posesję i można przez nią przejeżdżać, nie narażając się na łamanie przepisów. Kierowca korzystający z przystanku powinien zatrzymać się tak, by nie blokować wjazdu lub wyjazdu, w szczególności do i z bramy – informuje Magdalena Kowalewska, kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

– Ustawa o drogach publicznych nie przewiduje wyznaczania miejsc dla podmiotów prowadzących własną działalność gospodarczą na jezdni drogi, a w ramach prowadzenia takowej, powinien zapewnić bezpieczny sposób jej zaopatrywania. Nie istnieje również przepis, który zapewniałby możliwość parkowania na drodze publicznej lub dojazd samochodem do każdego miejsca, także do lokalu, w którym przedsiębiorca prowadzi działalność. W okolicy wskazanej hurtowni znajduje się kilka parkingów oraz ulic o mniejszym natężeniu ruchu, które umożliwiają postój – dodaje.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jong
Jong
1 miesiąc temu

Kierowca korzystający z przystanku powinien zatrzymać się tak, by nie blokować wjazdu lub wyjazdu, w szczególności do i z bramy

Dlaczego przystanek został wyznaczony w tej bramie skoro kierowca korzystający z przystanku i tak nie może blokować bramy?

Robin
Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Jong

Ile metrów ma ten przystanek, a ile metrów ma brama? Może się tak zatrzymać żeby jej nie blokować bez problemu

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

A jak przyjedzie przegubowiec?

Wojtuś
Wojtuś
1 miesiąc temu

To wszystko przez pisowskiej rządy w przasnyszu

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtuś

No i bardzo dobrze .wszystko jest na swoim miejscu i jest porzadek . A jak ktoś robi z igły widły to już inna sprawa

Ona
Ona
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtuś

To rządy PSL zatwierdziły ten przystanek i tak jest do dziś, jak nie wiesz nie pisz i nie oczerniaj innych

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu
Reply to  Ona

W 2019 rządy wprowadzał tu psl ? Widzę że koledzy i koleżanki Bieńkowskiego z resztą jak i wszyscy wyznawcy PiS mają pamięć myszki owocówki. Tu zależy czy chcą się pochwalić czy zrzucić winne. Jak coś jest nie tak” to nasi poprzednicy” chociaż papiery podpisali osobiście już za czasów swojego panowania. Ale jak już coś wyszło chociaż zaczęte było za ich poprzedników to Laury zbierają i nawet nie wspomną o poprzednikach.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Grzegorz

Myszka owocówka?😜

2137
2137
1 miesiąc temu

. W okolicy wskazanej hurtowni znajduje się kilka parkingów oraz ulic o mniejszym natężeniu ruchu, które umożliwiają postój” – czyli wg tej Pani kierowca z towarem jak coś ma się zatrzymać 100 metrów dalej, wziąć paletę towaru na plecy i przynieść do tego sklepu?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  2137

To niech pracodawcą zakupi wózek elektryczny dla kierowcy .

Hindus
Hindus
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Po tych nie równych chodnikach to może czołg przejechać a nie paleciak

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Głupia dyskusja 50 metrów dalej jest wybudowany nowy dworzec autobusowy i przystanek w tym miejscu jest nie potrzebny.

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Przystanek ten stworzony był z myślą o prywatnych autobusach gdyż ówczesny PKS nie zgadzał się aby z dworca odjeżdżały prywatne autobusy. Dzisiaj to relikt ubiegłej epoki.