Linia nr 35 Ostrołęka – Chorzele na finiszu. Czy jest szansa na komunikację zbiorową do oddalonej stacji?

Już od 11 czerwca na linii nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele pojawią się pierwsze pociągi. Jest to związane z zakończeniem prac modernizacyjnych realizowanych przez PKP PLK S.A. W Chorzelach pociągi zatrzymają się na stacji PKP przy ul. Kolejowej. Czy ze względu na odległość od centrum samorząd rozważa  uruchomienie transportu zbiorowego do stacji?

 

Jak informuje PKP PLK, pasażerowie będą mogli skorzystać z ośmiu par pociągów Kolei Mazowieckich. W związku z tym, że jest to linia niezelektryfikowana, połączenia obsługiwane będą przez spalinowe autobusy szynowe. Obecnie Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele prowadzi konsultacje z mieszkańcami i przedsiębiorcami w sprawie zaproponowanego rozkładu jazdy pociągów. Ze względu na fakt, że stacja w Chorzelach jest położona w znacznej odległości od centrum miasta, zapytaliśmy, czy na ten moment samorząd rozważa uruchomienie transportu zbiorowego do stacji.

– Stacja PKP Chorzele jest położona przy ul. Kolejowej w Chorzelach w odległości około 4 km od przystanku PKS zlokalizowanego przy ul. Grunwaldzkiej w Chorzelach. Na chwilę obecną jest jeszcze za wcześnie na konkretne ustalenia odnośnie uruchomienia ewentualnego transportu zbiorowego na terenie gminy Chorzele. Będzie to zależało od zainteresowania mieszkańców – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

 

Jak dodaje Agnieszka Opalach, dyrektor wydziału rozwoju miasta i gminy Chorzele, samorząd wspiera reaktywację linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele i liczy na uruchomienie połączeń na odcinku Ostrołęka – Olsztyn.

– Dzięki staraniom pani burmistrz, udało się utrzymać przystanek kolejowy w Raszujce, którego pierwotnie nie planowano przywracać. Niewątpliwie kolej przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego Miasta i Gminy Chorzele. Jednocześnie liczymy na to, że zostanie zmodernizowany odcinek łączący Chorzele z Wielbarkiem, co pozwoli na uruchomienie połączeń pasażerskich na pełnym odcinku Ostrołęka – Olsztyn. Wówczas linia ta będzie w pełni służyła podróżnym, szczególnie pracownikom, studentom i turystom, a także firmom zainteresowanym transportem towarowym. Dzięki kolei mieszkańcy zyskają szybszy środek transportu do większych ośrodków miejskich, w których zlokalizowane są uczelnie wyższe, specjalistyczne placówki medyczne czy instytucje kultury, a jednocześnie przyczyni się do ochrony środowiska – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolej1
Kolej1
1 rok temu

Jedzie pociag z daleka na nokogo nie czeka , konduktorze laswkawy zabierz nas do…..hmm
Ostroleki?
zabierz nas Ostroleczan do Chorzeli
Sam nie wiem > ktore sie lepiej rymuje? podpowiedzcie
gratulacje dla Chorzel 😉
stacja wyglada schludnie i nowoczesnie. Brawo

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

A po co tam kolej, szkoda pieniędzy

Wojtek
Wojtek
1 rok temu
Reply to  Arkadiusz

Po to kolej jak trawa w centrummm wsi przasnysz.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Wojtek

Trawa się przyda. Fajnie w lecie poleżeć na trawie.

A kolejka na h*j potrzebna. Ale okupant dawał kasę to wzięli.

Daniel
Daniel
1 rok temu

To tak potrzebne jak kłótnia Lucyny z Basią w sklepie wam Kingi

Eryk
Eryk
1 rok temu
Reply to  Wojtek

Wies to u ciebie za oknem

Heszkewmeszkeameszkewheszke
Heszkewmeszkeameszkewheszke
1 rok temu

A Przasnysz wydymany. Beka. Zamiast pociągów będą kolejne kurniki

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

W Przasnyszu jak zwykle nic… Wstyd. Nic nie ma w tym mieście

Bąbel
Bąbel
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Macie najwięcej socjali więc nie płacz że nic nie macie 🤣🤣

PolishWoodpecker
PolishWoodpecker
1 rok temu

Miasto Sexu i Businessu – Ostrołęka(w szerokim świecie nazywana ,,Sunshine City”), oraz aglomeracja kulturalna- Chorzele, w końcu są połączona i mogą wzajemnie się uzupełniać:). Gratulacja!

Bruh
Bruh
1 rok temu

Czytanie bulu dvpy przasnyszaków – bezcenne. Nie dziwne że u was nic się nie dzieje, skoro mentalnie zatrzymaliście się 20 lat temu

Eryk
Eryk
1 rok temu
Reply to  Bruh

A ty gdzie się zatrzymałeś? Na stercie obornika za stodoła?

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
1 rok temu

Żeby nie zabić tej linii, busik powinien kursować wahadłowo. To koszt niewielki, pewnie ułamek Sasina (70.000.000) czy „Sponsora” Bielana (170.000.000).
Na takie cele powinny iśc publiczne pieniądze. Niestety, narodowi socjaliści z PiS odcięli samorządy od finansowania (samorządowcy wiedzą o czym mowa) i przekazali strumień funduszy do swoich kolegów i przyjaciół królika.

Miłej niedzieli.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
1 rok temu

Troszczą się o dowóz pasażerów na odległą stacje w Chorzelach, tymczasem Przasnysz lekką ręka zamierza zafundować sobie niewiele mniej odległą stację w ramach tzw. Kolei Północnego Mazowsza mającej połączyć Przasnysz z Zegrzem. Nie lepiej ma być w Makowie Mazowieckim. Natomiast samorządy Serocka i Pułtuska kwalifikują się do natychmiastowej utylizacji. Wyraziwszy wstępną zgodę na i tak więcej niż kompromisowy tzw. wariant W-2 przewidujący stację odległą od centrum o kilometr z okładem zażądały w dalszym kroku dalszego jej odsunięcia, aż za obwodnice drogowe (istniejące lub planowane), co w przypadku Pułtuska oznaczałoby odległość… pińciu km, conajmniej tak jak w Ostrołęce lub Chorzelach. Nie,… Czytaj więcej »

Przemek
Przemek
1 rok temu

Nie jeżdżą, nieregularne zresztą też nie