Linia kolejowa Ostrołęka – Chorzele. Znamy propozycję rozkładu jazdy

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie projektu rozkładu jazdy pociągów na linii nr 35 Ostrołęka – Chorzele. Zainteresowani mogą składać uwagi.

 

Od 11 czerwca planowane jest uruchomienie połączeń pasażerskich na linii nr 35 Ostrołęka – Chorzele. W związku z powyższym, Prezydent Miasta Ostrołęki w imieniu swoim, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Kolei Mazowieckich zachęca do zapoznania się z projektowanym rozkładem jazdy pociągów na wskazanej trasie.

Osoby zainteresowane mogą składać uwagi do załączonego projektu rozkładu do Prezydenta Miasta Ostrołęki w formie: papierowej na adres 07-400 Ostrołęka, plac gen. J. Bema 1, lub elektronicznej na adres um@um.ostroleka.pl w terminie do dnia 10 marca 2023 r., z podaniem imienia i nazwiska albo nazwy oraz adresem zamieszkania albo siedziby.

 

W zeszłym miesiącu Koleje Mazowieckie podały, że od 11 czerwca uruchomią 8 par pociągów, w tym siedem od poniedziałku do niedzieli, 1 natomiast od poniedziałku do piątku. Połączenia, w związku z tym, że jest to linia niezelektryfikowana, obsługiwane będą przez spalinowe autobusy szynowe. Jak podaje portal Rynek Kolejowy.pl samorząd województwa mazowieckiego planuje powierzyć wykonywanie przewozów na odcinku Ostrołęka – Chorzele spółce Koleje Mazowieckie – KM bez przetargu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alain
Alain
1 rok temu

Będzie tłok. A za Chorzelami granica niemiecka i Szulc nie dał zgody na dalszą budowę. Ale jest sukces na miarę przekopu.

Jsjsbs
Jsjsbs
1 rok temu
Reply to  Alain

Linia ma być remontowana dalej, bo to inne województwo i trzeba było się porozumieć. Jak nie wiesz to nie pisz glupot

Erodisco
Erodisco
1 rok temu
Reply to  Alain

A po co tam jeździć? Bieda aż piszczy , bezrobocie i zero perspektyw ,no chyba że w lato nad jezioro. Przyszłość to do Ostrołęki i dalej na Tłuszcz