Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Chorzele: Frekwencja jest wysoka

Koleje Mazowieckie odnotowują wysokie zainteresowanie swoimi kursami na trasie Ostrołęka – Chorzele – informuje portal branżowy rynek-kolejowy.pl.

 

Wkrótce miną dwa miesiące od otwarcia połączeń Kolei Mazowieckich na wyremontowanym odcinku linii nr 35 pomiędzy Ostrołęką, a Chorzelami. Branżowe pismo, rynek-kolejowy.pl sprawdził jakie jest zainteresowanie kursami.

– Na zlecenie samorządu spółka Koleje Mazowieckie przeprowadziła liczenie pasażerów podróżujących między Ostrołęką a Chorzelami – informuje portal, Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

„Badanie z okresu tuż po wznowieniu ruchu (16 – 23 czerwca) wskazało, że największym zainteresowaniem cieszą się pociągi uruchamiane w weekendy pomiędzy godz. 10:00 a 17:00. Wówczas zajętość miejsc siedzących oscylowała między 60 a 120 proc. Należy przy tym zaznaczyć, że trasę obsługują małe pojazdy serii VT627, które mają tylko 64 miejsca siedzące” – czytamy.

W dni robocze popularniejsze okazały się kursy realizowane poza godzinami tradycyjnego szczytu.

– Maksymalna zajętość miejsc wyniosła wtedy 70 proc. – wylicza rozmówczyni portalu. Dodaje, że badanie zostało powtórzone między 15 a 19 lipca. „Zainteresowanie połączeniami na nowej trasie według relacji służb prasowych marszałka nie osłabło, choć UMWM nie przekazał nam szczegółowych wyników liczeń” – podaje portal.

 

ren

 

Źródło rynek-kolejowy.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 miesiąc temu

120 % zajętych miejsc – czyli ludzie siedzą sobie na kolanach?

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu

Wycieczki krajoznawcze, albo po to, żeby pokazać dzieciom jak wygląda pociąg…
Dobre i to…
Do niedawna, żeby zobaczyć jak wygląda sygnalizacja miejska też trzeba było jechać do sąsiedniego powiatu…
A mówili, że PiS, to średniowiecze…
Jeszcze z pięćdziesiąt lat i będziemy mieli jak w Ciechanowie w latach osiemdziesiątych 😎😎😎

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu
Reply to  Sławek

A mnie dziwi to co piszesz. Znam farmę w Polsce, na którą przyjeżdżają wycieczki ze SZKÓŁ WIEJSKICH, aby dzieci mogły zobaczyć „na żywo”, jak wygląda… KOŃ ! ! !
Z doświadczenia wiem, że najczęściej narzekają ludzie zachowujący się jak impotenci. Oni dobrze wiedzą, jak trzeba, ale SAMI NIE POTRAFIĄ…..

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek

Konia można zobaczyć też w mieście. W Warszawie, Krakowie… Dorożki, ogrody zoologiczne, wyścigi… Policja w parkach miejskich jeździ na koniach… Wysil się zanim będziesz chciał napisać coś mądrego, bo nie pykło. Ja tu piszę o postępie cywilizacyjnym, a nie o agroturystyce. A impotencja właśnie polega na tym, że dziadek tak żył, tatko tak żył, to i ja będę tak żył – podczas, gdy cały świat poszedł do przodu, ma to samo, co dziadek i tatko, ale ma też autobusy, pociagi i porządne drogi. I jak chce, to jedzie konikiem, a jak nie, to idzie na stację i wsiada w pociąg,… Czytaj więcej »

EMINEM
EMINEM
1 miesiąc temu

Wykupili 200 biletów i puścili większy pociąg w sobotę. A tak to małe jedzą

EMINEM
EMINEM
1 miesiąc temu

Jeżdżą

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu

Ciekawe co bedzie po wakacjach ,czy wiecej osob bedzie jezdzic ?Jest na to szansa bo dzieci do szkoly moga dojezdzac zwlaszcza ze bilety tanie .