Licytacja komornicza majątku pelleciarni w Sierakowie. Pod młotek idzie nieruchomość i wyposażenie zakładu

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przasnyszu Przemysław Wesoły podał do publicznej wiadomości, że w dniu 23.09.2021 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Przasnyszu odbędzie się pierwsza licytacja użytkowania wieczystego nieruchomości należącej do dłużnika: TPT Technologia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, położonej w Sierakowie 58, w gminie Przasnysz. Pod młotek idzie także linia do produkcji pelletu oraz wyposażenie zakładu.

 

Przedmiotem licytacji będzie m.in. prawo użytkowania wieczystego gruntu i prawo własności zabudowy działek o pow. 7,9026 ha, położonych w miejscowości Sierakowo gm. Przasnysz – teren produkcyjny, składów, magazynów wraz z urządzeniami towarzyszącymi.

Suma oszacowania wynosi 6 061 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 4 545 750,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 606 100,00 zł.

 

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Licytacji podlegać będzie także linia do produkcji pelletu firmy Satton Sp. z o.o. o wydajności 7t/h pelletu energetycznego o kaloryczności 14-18 GJ/. Cena wywoławcza wynosi 3 465 000, zaś suma oszacowania 4 620 000 zł. Licytacja odbędzie się w dniu 23-09-2021 o godz. 14:00 pod adresem: Sierakowo 58, 06-300 Przasnysz.

 

źródło: Serwis Internetowy Krajowej Rady Komorniczej, oprac. M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mefek
Mefek
1 rok temu

Wpisując wyszukiwarkę nazwę firmy wyświetla artykuł oraz zdjęcie prezesa spółki z zachwyconym Zenonem Szczepankowskim, w którym ówczesny starosta jest pełen optymizmu i zachwytu. Ciekawe co teraz Pan Zenon powie byłym pracownikom firmy oraz pozostałym poszkodowanym przez firmę.

Lolo
Lolo
1 rok temu

A to pan Zenon zarządzał ta firma? Dobry jesteś…! Jaki towar taki efekt firmy! A pracownicy? HMMM wiadomo nie jest nikt z żadną firma dożywotnio związany….

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Lolo

Nie zarządzał, ale świecił twarzą i nazwiskiem gdy chciał zabłysnać. Skończyło się tak żę firma wyciągneła różnego typu dotacje, nie wypłaciła pensji pracownikom, nie wywiązała się z zobowiązań wobec kontrahentów i zniknęła, a Zenon nadal ma ciepłą posadkę

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Lopez

Wystarczy poczytać z kad ta firma pochodzi . Zagłębia przekrętów

Milioner
Milioner
1 rok temu

Oto przykład złotych interesów Zenusia.

WYZ
WYZ
1 rok temu

Wypowiedzieli się sami znawcy biznesu, którzy pewnie w życiu osiągnęli ogromne sukcesy, są twórcami najlepszych start-upów i dali setki miejsc pracy.
W rzeczywistości często bywa, że takie negujące „JANUSZE” siedzą w urzędzie za niemalże najniższą krajową, i pracują tam tylko dzięki znajomościom bo w prywatnej firmie nikt nie trzymał by takich nieudaczników 1 dnia.