Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu. Odsłonięto figurę św. Stanisława Kostki

Kolejna odsłona zbliżającego się wielkimi krokami jubileuszu 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Figura św. Stanisława Kostki „wróciła” na miejsce.

 

​15 września 2023 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia ufundowanej przez absolwentów figury św. Stanisława Kostki dłuta Piotra Grabowskiego. Sam moment odsłonięcia poprzedziła uroczysta msza św. w kościele farnym celebrowana przez księdza biskupa Szymona Stułkowskiego, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, poczty sztandarowe przasnyskich szkół oraz zaproszeni goście.

​Po przemarszu wszystkich do budynku liceum miała miejsce dalsza część uroczystości.

– Na początku głos zabrał dyrektor Piotr Kołakowski, który przedstawił zebranym historię figury św. St. Kostki w murach szkoły, a także podziękował sponsorom dzieła: Bożenie i Krzysztofowi Bieńkowskim, Irenie i Andrzejowi Dołęgom, Małgorzacie i Krzysztofowi Jasińskim, Piotrowi Kaszubowskiemu, Elżbiecie Krzyżewskiej – Królikowskiej i Marcinowi Królikowskiemu, Wiesławie i Waldemarowi Krzyżewskim, Janinie Stachowskiej – Mazurek i Antoniemu Mazurkowi, Barbarze i Andrzejowi Nałęcz oraz Wiktorii i Andrzejowi Wróblewskim. Następnie odsłonięcia i poświęcenia figury dokonał Jego Ekscelencja ks. bp. Szymon Stułkowski. Był to niewątpliwie wzruszający moment nie tylko dla społeczności szkolnej, ale również obecnych absolwentów – informuje Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu.

​Przypominamy, że główne obchody jubileuszu 100-lecia odbędą się niebawem.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawlak
Pawlak
9 dni temu

Ależ sami swoi, rekord świata i okolic

kasia
kasia
8 dni temu

Brawo panie dyr. liceum – widać oźywczy powiew – najlepsza to mina i ubiór ” naszego” włodarza miasta

szymon
szymon
8 dni temu

Widać kto rządzi miastem

kiler
kiler
8 dni temu

Ten w jasnym garniturze to ma twarz jak seryjny morderca