Licealiści z Przasnysza zaproszeni na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego

Wiosną Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej nawiązało współpracę z Uniwersytetem Warszawskim. Dzięki temu od tego roku akademickiego szkoła może regularnie korzystać z możliwości edukacyjnych oferowanych przez tę uczelnię.

 

– W środę, 4 października, zostaliśmy zaproszeni na oficjalną inaugurację roku akademickiego na UW. Do Warszawy pojechała klasa 2B pod opieką dyrektora Piotr Kołakowskiego oraz wychowawczyni Małgorzaty Bobrowskiej-Ostaszewskiej. W trakcie spotkania inauguracyjnego młodzież wysłuchała interesującego wykładu prof. Jana Zielonki z Uniwersytetu Oxfordzkiego oraz dr. Kamila Zajączkowskiego Dyrektora Centrum Europejskiego UW. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia kampusu uniwersyteckiego wraz z przewodnikiem – informuje Liceum Ogólnokształcące.

– Co warte podkreślenia, byliśmy jedną z zaledwie dwóch szkół średnich obecnych na inauguracji. To świadczy o wyjątkowym podejściu do naszego liceum ze strony Centrum Europejskiego UW – przekazuje szkoła.

Przy okazji wizyty w stolicy,  uczniowie zajrzeli do pałacu w Wilanowie. Tu licealiści dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia Jana III Sobieskiego, a nawet mogli przymierzyć stroje sarmackie z epoki.

Środowy wyjazd był możliwy dzięki współpracy Uniwersytetu Warszawskiego ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments