Lewandowski kontra Benzema, czyli rywalizacja o tytuł króla strzelców La Liga

Kiedy Leo Messi w szokujący sposób opuścił szeregi FC Barcelony, gwiazda Karima Benzemy rozbłysła z niespotykanym dotąd blaskiem. Choć Francuz już od wielu lat był najważniejszym ogniwem ofensywy Realu Madryt, nigdy nie był główną postacią ligi hiszpańskiej. Jednak odejście Messiego zupełnie odmieniło tę zależność, gdyż Benzema stał się wówczas niekwestionowanym liderem La Ligi pod kątem liczby strzelanych bramek. Początkowo wydawało się, iż Francuzowi nikt nie będzie zagrażał, ale transfer Roberta Lewandowskiego doprowadził do narodzin zupełnie nowej rywalizacji. Kto więc stanie się najskuteczniejszym strzelcem La Ligi w sezonie 2022/2023?

 

Rywalizacja o tytuł króla strzelców ligi hiszpańskiej – kto ją wygra?

Karim Benzema zakończył sezon 2021/2022 z 27 zdobytymi bramkami. Francuz nie tylko zdobył wtedy tytuł króla strzelców, ale dosłownie zdeklasował całą konkurencję. Dość powiedzieć, że jego najgroźniejszy rywal, czyli Iago Aspas (napastnik Celty Vigo), zdobył przez cały sezon „jedynie” 18 goli. Tak duża przewaga najlepiej świadczyła o skali dominacji Francuza.

Opisane liczby musiały zresztą zmienić sposób postrzegania Benzemy, który z dobrego napastnika stał się jednym ze światowych liderów. Tak naprawdę eksperci zakładali, że jego potencjalnym rywalem mógłby stać się tylko… Robert Lewandowski.

Wszelkie prognozy nagle zmieniły się w rzeczywistość, kiedy Lewandowski przeszedł z Bayernu do Barcelony. Po pierwszych występach Polaka w lidze hiszpańskiej nikt nie ma już wątpliwości dotyczących tego, jak w obecnym sezonie będzie wyglądać najważniejsza rywalizacja strzelecka w La Liga. Strzelcy Realu i Barcelony na pewno wejdą na wyżyny swoich umiejętności, aby zdobyć ten tytuł. Jak wyglądają prognozy na początku sezonu?

Początkowo faworytem bukmacherów był Francuz. Wszyscy zakładali bowiem, że Robert będzie potrzebować czasu na aklimatyzację w nowym zespole. Jednak forma Polaka zaskoczyła chyba nawet jego największych sympatyków. Po 6 ligowych kolejkach Lewandowski ma już na swoim koncie aż 8 bramek! Na ten wynik Benzema odpowiedział do tej pory tylko 3 trafieniami. Toteż bukmacherzy szybko zmienili swoje prognozy. Obecnie kursy na króla strzelców ligi hiszpańskiej, wystawione przez firmę STS, wynoszą odpowiednio:

  • Robert Lewandowski – 1,30;
  • Karim Benzema – 4,00.

 

Wyścig o tytuł w cieniu nadchodzących MŚ 2022

Oczywiście nawet rozgrywki ligi hiszpańskiej pod względem prestiżu ustępują mundialowi, który dla wielu kibiców stanowi najważniejszą imprezę w futbolowym kalendarzu. MŚ 2022 rozpoczną się już za kilka tygodni. Warto więc spojrzeć na obydwu opisywanych zawodników również przez pryzmat ich roli w reprezentacjach narodowych.

Robert Lewandowski rusza na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 jako niekwestionowany lider reprezentacji Polski. Można śmiało powiedzieć, że to od niego w dużej mierze zależą wyniki naszej kadry. Nieco inaczej jest w przypadku Karima Benzemy. Choć jest on ważnym ogniwem w reprezentacji Francji, jego rola nie wydaje się aż tak duża. Koniec końców u jego boku występuje Kylian Mbappé. Pod tym względem można uznać, że większa presja będzie ciążyć na Robercie Lewandowskim.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacław
Wacław
2 miesięcy temu

a ile goli strzelonych na MŚ czy Euro ma ten nadzwyczajny Lewandowski? 1 czy dwa? bo taki Grześ Lato na MŚ – 10.