Leszno. Pomimo, że popiół jest odbierany od mieszkańców, ktoś woli wysypywać go przy parku

We wrześniu ubiegłego roku Gmina Przasnysz zdecydowała, że popiół z jej terenu będzie odbierany jako osobna frakcja odpadów. Dla mieszkańców obowiązek jego selektywnej zbiórki wszedł z dniem 1 stycznia 2023r. Tymczasem są osoby, które nadal wolą popiół wysypywać przy drodze.

 

Od 1 stycznia popiół w gminie Przasnysz jest traktowany jako odrębna frakcja zbierana selektywnie. Od mieszkańców odbierany jest raz w miesiącu.

– Popiół umieszczany w pojemniku na odpady zmieszane zanieczyszcza odpady, które można byłoby poddać odzyskowi. Gmina zobowiązana jest osiągnąć poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych. Nieosiągnięcie poziomu recyklingu wiąże się z karą – argumentowała wprowadzanie odrębnej frakcji gmina.

 

Dziś wciąż zdarza się, że ktoś wysypie popiół w nieprzeznaczonym do tego miejscu. Tak stało się w ostatnich dniach. Popiół został wysypany między innymi przy Parku Podworskim w Lesznie.

– Przypominamy i apelujemy, żeby popiół traktować jako osobną frakcję odpadów – apeluje Urząd Gminy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
12 dni temu

Może to jakieś czary mary żeby już kotów więcej nie darli

Joanna
Joanna
11 dni temu
Reply to  Erodisco

A może dziury ktoś zasypał, popiół dobrze się nadaje

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 dni temu

Poradnik ogrodniczy

miki
miki
11 dni temu

pytam: jaki jest sens zbierać popiół, dlaczego nie można go wysypać do kompostownika lub na pole? ano dlatego, żeby mieszkańcy płacicli za odbiór dodatkowe pieniądze!! a co z popiołem robi firma wywążąca popiół?