Leszno. Pomimo, że popiół jest odbierany od mieszkańców, ktoś woli wysypywać go przy parku

We wrześniu ubiegłego roku Gmina Przasnysz zdecydowała, że popiół z jej terenu będzie odbierany jako osobna frakcja odpadów. Dla mieszkańców obowiązek jego selektywnej zbiórki wszedł z dniem 1 stycznia 2023r. Tymczasem są osoby, które nadal wolą popiół wysypywać przy drodze.

 

Od 1 stycznia popiół w gminie Przasnysz jest traktowany jako odrębna frakcja zbierana selektywnie. Od mieszkańców odbierany jest raz w miesiącu.

– Popiół umieszczany w pojemniku na odpady zmieszane zanieczyszcza odpady, które można byłoby poddać odzyskowi. Gmina zobowiązana jest osiągnąć poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych. Nieosiągnięcie poziomu recyklingu wiąże się z karą – argumentowała wprowadzanie odrębnej frakcji gmina.

 

Dziś wciąż zdarza się, że ktoś wysypie popiół w nieprzeznaczonym do tego miejscu. Tak stało się w ostatnich dniach. Popiół został wysypany między innymi przy Parku Podworskim w Lesznie.

– Przypominamy i apelujemy, żeby popiół traktować jako osobną frakcję odpadów – apeluje Urząd Gminy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
1 rok temu

Może to jakieś czary mary żeby już kotów więcej nie darli

Joanna
Joanna
1 rok temu
Reply to  Erodisco

A może dziury ktoś zasypał, popiół dobrze się nadaje

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Poradnik ogrodniczy

miki
miki
1 rok temu

pytam: jaki jest sens zbierać popiół, dlaczego nie można go wysypać do kompostownika lub na pole? ano dlatego, żeby mieszkańcy płacicli za odbiór dodatkowe pieniądze!! a co z popiołem robi firma wywążąca popiół?