Leszno. Dzień osób z niepełnosprawnością

W świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie, w ramach Dnia osób z niepełnosprawnością, zorganizowano spotkanie z Elżbietą Grabowską, kierownik ZUS.

 

W środę, 21 września w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu przy współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Okazją był dzień osób z niepełnosprawnością.

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele klubu samopomocy rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne „Promyk” oraz przedstawiciele Klubu „Senior+” z Bogatego.

 

– Uczestnicy spotkania mogli uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych przekazane przez Elżbietę Grabowską, kierownika ZUS. Dotyczyły one świadczeń: renty socjalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy, świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – relacjonuje  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 dni temu

trzeba zaznaczyć z czego powstaje niepełnosprawność a widać w praktyce jaka jest dyskryminacja a winni siedzieli i siedzą za biurkami stosując praktyki cech totalitarnych