Leśnicy z Nadleśnictwa Parciaki uratowali rannego puszczyka. Ptak był ofiarą kolizji drogowej

Miejscowi leśnicy ocalili rannego puszczyka. Ranny ptak miał uszkodzone prawe skrzydło. Z Nadleśnictwa Parciaki trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku.

 

– Wycieńczony puszczyk zwyczajny Strix aluco będący najprawdopodobniej ofiarą kolizji drogowej został odnaleziony na poboczu ruchliwej drogi w miejscowości Cierpięta – informuje Nadleśnictwo Parciaki.

– Po przewiezieniu do nadleśnictwa okazało się, że ptak jest osłabiony oraz ma uszkodzone prawe skrzydło – przekazują leśnicy.

Puszczyk został przekazany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku. Tam, pod okiem specjalistów wyzdrowiał na tyle, by bezpiecznie mógł wrócić na łono natury.

– Jest to kolejny przedstawiciel braci mniejszej, który w ostatnim czasie został ocalony przez miejscowych leśników. Wyleczone i wypuszczone na wolność zostały już myszołowy, pustułka oraz koźlak sarny – informuje Nadleśnictwo.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
21 dni temu

Dziękuję leśnikom

Konrad
Konrad
21 dni temu

A kto słyszałaś o takiej akcji z udziałem pseudo ekologów ? W dzisiejszych czasach to ekolodzy jedynie przed kamerami i za dobre pieniądze.