Leśna wyprawa dzieciaków z Ulatowa-Adam.

Słoneczną pogodę trzeba było wykorzystywać. I tak zrobili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. Na zaproszenie pana Bogdana Bartoszewskiego, pracownika Nadleśnictwa Przasnysz, dzieci odwiedziły leśniczówkę Uścianek.

Sama leśniczówka jest usytuowana w środku lasu, na terenie gminy Jednorożec. Do najbliższej miejscowości jest kilka kilometrów. Nie każdy doceniłby życie z dala od ludzkich osad, za towarzystwo mając tylko dziką przyrodę.

Młodsi uczestnicy wyprawy skorzystali z placu zabaw, odwiedzili zwierzęta zamieszkujące leśniczówkę i podziwiali bujną roślinność. Po grze w piłkę, w badmintona i innych zabawach ruchowych oddali się działalności plastyczno-technicznej z elementami ekologii. Wykonywali kwiaty z łusek szyszek i medale z brzozowej kory.

W tym samym czasie starsi uczniowie wyruszyli na pieszą wyprawę po okolicznym lesie. W trakcie wyprawy mieli do wykonania wiele ciekawych zadań: wyszukiwanie przyrodniczych okazów, rozpoznawanie roślin i zwierząt, podchody itp. Młodzież miała jeszcze okazję przeprowadzać obserwacje mikroskopowe i robić zdjęcia przy pomocy specjalnych nakładek na smartfony.

Przedostatnim punktem programu było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Niektórym maluchom sprawiało to wiele trudności i niejedna kiełbaska spadła z kijka i spiekła się w żarze ognia. Ale nakarmieni zostali wszyscy.

Wycieczka zakończyła się rozdaniem upominków za zaangażowanie i wytrwałość oraz nagród dla wyróżniających się uczniów.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments