Lena Nowicka zmaga się z białaczką – można już wpłacać pieniądze na jej subkonto

Lena Nowicka, mała mieszkanka gminy Przasnysz we wrześniu zamiast do szkoły trafiła na oddział onkologiczny. Choruje na białaczkę.

 

We wrześniu miała zacząć naukę w drugiej klasie Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, ale zamiast na lekcje trafiła na oddział onkologiczny.

– Gdy w połowie sierpnia zrobiłam córeczce badania kontrolne krwi z powodu jednego siniaka, wszyscy mówili nic się nie martw, jest zdrowa, nie widać po niej choroby. Wyniki odebrałam z zaleceniem konsultacji z lekarzem. Lekarz nas uspokoił, skierował do szpitala na powtórzenie badań i poszerzenie diagnostyki. Ze szpitala zostaliśmy wypisani z małopłytkowością immunologiczną poinfekcyjną – opisuje chorobę córki Karolina Nowicka.

 

Za dwa tygodnie powtórzono badania z nadzieją, że wszystko wróci do normalności. Niestety, w krwi były już odczyny białaczkowe. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie podjęto walkę o jej życie. Lena otrzymała chemioterapię.

– Zaledwie po pierwszej chemii w Lenki organizmie uaktywniła się bakteria która, dostała się do krwi niosąc daleko idące powikłania. Nie wiemy co będzie dalej, co wydarzy się przy kolejnej, jakie będą jej skutki. Ale wiemy jedno, o nasze dziecko będziemy walczyć wszystkimi możliwymi siłami. Nie ma na świecie większego bólu dla rodzica niż cierpienie własnego dziecka – dodaje matka.

O wsparcie Lenki apeluje również jej wychowawczyni, Małgorzata Domańska.

– Ta cudowna dziewczynka, to jedna cząstka mnie. To nie tylko jedna z wielu uczennic.  To moja Lenka. W pierwszej klasie patrzyłam jak z cichej i prawie niezauważalnej „gąsienicy” rośnie przepiękny, pewny siebie motyl. Nasz pierwszy dzień w szkole w tym roku nie tak miał wyglądać. Ale już wtedy wiedziałam, że pomogę im z całych sił. I dziś proszę was o pomoc dla Lenki. Nie widząc co przyniesie jutro w leczeniu dziewczynki, trzeba być gotowym na wszystkie sytuacje – napisała w mediach społecznościowych.

 

Pomóc Lence można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3353 pomoc dla Lenki Nowickiej

 

 

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Lenka:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3353 Help for Lenka Nowicka

 

Aby przekazać 1% podatku dla Lenki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3353 pomoc dla Lenki Nowickiej

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments