Lena Mazur robi postępy. Co słychać u dziewczynki, dla której udało się uzbierać pieniądze na najdroższy lek świata?

Lena Mazur to dziewczynka z gminy Janowo, u której zdiagnozowano SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki pomocy darczyńców, w ubiegłym roku udało się zebrać ogromną sumę pieniędzy, ok. 10 mln złotych. Za zebraną kwotę dziewczynka przeszła terapię genową. Po pół roku od podania leku, rodzice postanowili podzielić się dobrymi wiadomościami.

 

– Niedawno byliśmy w Lublinie na wizycie kontrolnej w szpitalu, w którym Lenka otrzymała terapię. Wyniki Lenki są świetne. Poza tym odwiedziliśmy także Warszawę – byliśmy z Lenką na konsultacji ortopedycznej. Tutaj też dostaliśmy same dobre wiadomości – mówią rodzice dziewczynki.

– Czas po powrocie z Lublina po podaniu terapii genowej był dla nas intensywny. Byliśmy we Wrocławiu, żeby zrobić dla Lenki nowe ortezy. Byliśmy na kilku turnusach rehabilitacyjnych, gdzie Lenka dzielnie ćwiczyła kilka razy dziennie. Jeździliśmy na różne konsultacje ze specjalistami, żeby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Lence, żeby była coraz silniejsza i bardziej samodzielna – dodają.

 

– Ostatnio Lenka po umyciu rąk w łazience szła sama do pokoju, przeszła sama kilka metrów – nie kryją zadowolenia i zaznaczają, że postępy ich córeczki nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie darczyńców.

– To dzięki wam możemy finansowo zapewnić Lence te wszystkie konsultacje, zajęcia fizjoterapeutyczne, zakup sprzętu. Bardzo się cieszymy, że Lenka robi postępy, i że możemy jej to wszystko zapewnić. Jeszcze wiele pracy przed nami i ten rok też na pewno będzie bardzo intensywny – stwierdzają.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
7 dni temu

Cudownie , warto pomagać!

Obywatel
Obywatel
7 dni temu

Wszystkiego najlepszego

Zenek
Zenek
7 dni temu

Aż się serce cieszy!. Wszystkiego dobrego.

kasia
kasia
7 dni temu
Reply to  Zenek

Cudownie lenko jesteś dzielna ,warto było, wszystkiego dobrego na nowy rok

Ania
Ania
7 dni temu

Dla takich chwil warto pomagać. Dzielna dziewczynka. Oby tak dalej.💞

Ela
Ela
6 dni temu

Wspaniale, dzielna dziewczynka. Dziękuję, że informują państwo o postępach córki.

Jarek
Jarek
6 dni temu

Dużo zdrówka na najbliższe 200 lat.

Anna1
Anna1
5 dni temu

Bardzo dziękujemy za film!
Życzę Państwu i Lence samych sukcesów i wszystkiego dobrego w nowym roku.