Lekcje polskiego dla obywateli Ukrainy. Na spotkanie organizacyjne przybyło kilkadziesiąt osób

W czwartek, 17 marca 2022r. o godzinie 13.00, w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu, odbyło się spotkanie organizacyjne poświęcone nauce języka polskiego przez uchodźców z Ukrainy zamieszkałych na terenie Przasnysza.

 

Na spotkanie przybyło trzydziestu dziewięciu obywateli Ukrainy. Obecni byli też wolontariusze – nauczyciele, którzy będą prowadzić zajęcia: Urszula Bojarska, Iwona Cichowska, Ewa Jędryszczak, Czesława Sadkowska, Bożena Tomaszewska, Bożenna Zembrzuska. Do grupy dołączy również Iwona Niesiobęcka, nieobecna na spotkaniu.

Przybyłych powitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Cieślik, pomysłodawca i organizator zajęć. Uczestników podzielono na trzy grupy szkoleniowe, które od następnego czwartku rozpoczną naukę.

– Spotkanie przebiegało w życzliwej i ciepłej atmosferze. Rolę tłumaczki doskonale spełniła Svitlana Jakóbiak. Dziękujemy Hurtowni „Ania” za bezpłatne przekazanie zeszytów i długopisów, niezbędnych do nauki języka polskiego – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments