Lek, który według naukowców zakończy pandemię COVID-19

Natychmiastowe globalne użycie inwermektyny zakończy pandemię COVID-19 – twierdzą badacze Front Line COVID-19 Critical Care Alliance na podstawie szerokiej analizy opartej na kilkunastu randomizowanych, kontrolowanych badaniach klinicznych, dotyczących leczenia iwermektyną pacjentów z COVID-19.

 

FLCCC, czyli Front Line COVID-19 Critical Care Alliance, to założona w marcu 2020 roku organizacja lekarzy i naukowców, której celem jest opracowywanie i stałe udoskonalanie sposobów terapii pacjentów z COVID-19. Szeroka analiza oparta na kilkunastu kontrolowanych badaniach klinicznych, dotyczących leczenia iwermektyną pacjentów z COVID-19 wykazała wysoką skuteczność leku zarówno w zmniejszaniu ryzyka zakażenia, jak i obniżaniu śmiertelności.

 

Analiza ekspertów objęła 15 randomizowanych badań, które ukazały się do stycznia 2021 roku. Zostały one przeprowadzone według podwyższonych standardów wymaganych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Narodowe Instytuty Zdrowia USA oraz Europejską Agencję Leków (EMA).

Z analizy wynika, że iwermektyna wykazuje wysoką skuteczność w obniżaniu śmiertelności, skraca czas od momentu zakażenia do wyzdrowienia oraz zwiększa skuteczność usuwania wirusa z organizmu. Zdaniem naukowców, ten podawany doustnie lek jest skuteczny we wszystkich fazach COVID-19, a natychmiastowe globalne użycie inwermektyny zakończy pandemię COVID-19.

„Wykonaliśmy pracę, której nie wykonały władze medyczne: przeprowadziliśmy najbardziej wszechstronny przegląd dostępnych danych dotyczących iwermektyny. Zastosowaliśmy złoty standard, aby móc z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że iwermektyna może zakończyć tę pandemię”. – mówi dr Pierre Kory, prezes i dyrektor medyczny FLCCC, cytowany przez PAP.

 

źródło: Polska Agencja Prasowa. Oprac. M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments