Ledwie odebrał zatrzymane prawo jazdy, a znów „rażąco” przekroczył prędkość. Czeka go ponowny egzamin

Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED udaremnili jazdę kolejnemu niebezpiecznemu kierowcy. 35-latek zaledwie dwa miesiące wcześniej odebrał zatrzymane za przekroczenie prędkości prawo jazdy. Wygląda na to, że z poprzedniej sytuacji nie wyciągnął żadnych wniosków.

 

Kolejny „szybki” kierowca został wyhamowany przez mundurowych z Mazowieckiej Grupy SPEED. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Myszyniec.

– We wtorek wieczorem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, którego kierowca ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym. Na ograniczeniu do 50 km/h kierowca mercedesa jechał 103 km/h – informuje kom. Tomasz Żerański.

 

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że to nie pierwsza jego tego rodzaju sytuacja.

– 35-latek z województwa pomorskiego w styczniu odebrał zatrzymane na 3 miesiące za rażące przekroczenie prędkości prawo jazdy. Czeka go także ponowny egzamin, ponieważ po doliczeniu wczorajszych 13 punktów przekroczył dozwoloną liczbę 24 punktów – dodaje rzecznik policji.

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypomina, że to właśnie prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments